Wpis z mikrobloga

Wracając to tematu Karolka to po dzisiejszym streamie mam mieszane uczucia.
Tak po ludzku jest mi go szkoda. Widać że chłopak z częściowo dysfunkcyjnej rodziny, którego wychowała ulica. Brak jakichkolwiek wzorców, kogokolwiek kto by go w odpowiednim momencie życia wziął na przysłowiową mordę i pokierował aby wyszedł na normalnego człowieka. Do tego wydać że potrzebuje solidnej terapii psychologicznej, a może nawet leczenia psychiatrycznego bo jego reakcje i zmienne nastroje pokazują że trzeba mu sporo w głowie poukładać.
Z drugiej strony wiem że to ćpun, a takich ludzi nienawidzę i nie mam dla nich żadnej litości. Ćpun, który dodatkowo wykorzysta okazję aby wyżywać się na słabszym.Nie widzi w tym nic złego, a wręcz sam czuje się ofiarą.

Jakbym się zachował gdybym go spotkał? Nie wiem. Niby człowiek ma te odruchy ludzkie i szkoda patrzeć na 21 letniego chłopaka z problemami który jest de facto bezdomny i bez wsparcia kogokolwiek kto chce mu naprawdę pomóc.
Z drugiej strony wiem że ćpun i skrajna patologia. Naprawdę miałbym mega dylemat moralny.
#danielmagical #patostreamy
  • 10
  • Odpowiedz
@Frozen100: mam tak samo z nim, niestety normalnej przyszłości przed nim nie widzę, tak jak piszesz musiał by sie zdarzyć cud żeby ktoś realnie mu pomógł i wyprowadził go na prostą.
  • Odpowiedz
Z drugiej strony wiem że to ćpun, a takich ludzi nienawidzę i nie mam dla nich żadnej litości.


@Frozen100: Dlaczego masz takie podejście do osób zmagających się z chorobą, którą jest uzależnienie? Do osób w depresji też tak podchodzisz? Czy odpala się chłopski rozum "jak by chcieli to by nie brali kurła" jak to często nadal w Polsce bywa (chociaż powoli doganiamy zachód w tym względzie)?
To, że ktoś jest ćpunem
  • Odpowiedz