Wpis z mikrobloga

@Volki: Tak jak mówiłem parafia leżała w zaborze austryjackim. Moim zdaniem to jest po prostu brzydkie pismo.
Kiedyś osoba, która to katalogowała napisała, że był to ślub Andrzeja Raciborskiego z Antoniną Zuchniak. Rodzice Andrzeja to Józef Raciborski i Maryanna Fijałkowska, a Antoniny to Karol Zuchniak i Jadwiga Pietras. To się zgadza z innymi dokumentami, ale na akcie ślubu jestem w stanie tylko Andrzej Raciborski odczytać.
@Puchacz94:

ale nawet po 1867 w Kongresówce utrzymał się status j. polskiego


To dziwne, bo od stycznia 1868, aż do pierwszej wojny światowej akta metrykalne były prowadzone po rosyjsku. To kara za Powstanie Styczniowe, choć weszła ze sporym opóźnieniem.
No, ale skoro to po polsku i do tego z zaboru "austryjackiego", to nie pomogę - ja tam widzę cyrylicę i zabór rosyjski, więc moje dwudziestoletnie doświadczenie w czytaniu takich metryk na
@yosemitesam: napisalem, że nie jestem pewny, czy to cyrlica, a nie, ze to na pewno cyrlica nie jest.
Spoko łaski bez, napisalem prośbę o pomoc w temacie, w ktorym jestem początkujący, a Wy zachowujecie się jak wyśmiewani "spece" z elektrody. Na innym forum inny facet, w krótszym czasie wszystko mi wyjasnil i jeszcze dorzucil aneks w jezyku polskim(czyli jednak dalo się dokumenty w Kongresówce po polsku pisać) z swoich zbiorów. I
@Puchacz94:
Dwie osoby chciały ci pomóc, tylko napisały, że to cyrylica, a parafia leży w zaborze rosyjskim.
Miałeś to w dupie, bo wiedziałeś wszystko lepiej. Myślisz, że będziesz traktował ludzi po chamsku , a oni będą zaspakajać twoje roszczenia? Ciężko napisać - "nie wiedziałem, pomyliłem się?" Dwadzieścia lat czytam i tłumaczę takie akty, więc nie wypisuj bzdur, bo nie tańczysz z frajerem.
@yosemitesam: gdzie to mialem w dupie? Napisałem, że moim zdaniem to brzydkie pismo, a parafia faktycznie pierwotnie leżała w zaborze austryjackim. Po Twoim poscie, sprawdzildm jeszcze raz i przyznalem się do błędu, że ostatecznie wylądowala w Kongresówce. Twojej pierwszej odpowiedzi nie widzialem, jakos mi umknęła, za to przepraszam, bo akurat napisałes bardziej rzeczowo. Volki napisał mi, ze to cyrlica, odpisałem, dlaczego mam wątpliwości, a on już odpisał jak buc. Zauważ, ze