Wpis z mikrobloga

@Piotrek00: Jakoś nie mogę się przekonać do stosowania drewna bez zabezpieczenia. Płaszczyzna dachu dużo szybciej zmieni kolor i efekt jednolitego materiału na dachu i ścianie zniknie.

Tutaj elewacja budynku który wszyscy znamy, czyli wielokrotnie nagradzanej mariny z Bydgoszczy po nieco ponad roku uzytkowania. Na elewacji Modrzew syberyjski "nie wymagający impregnacji z czasem pokrywający się szarą szlachetną patyną" :]
irecky - @Piotrek00: Jakoś nie mogę się przekonać do stosowania drewna bez zabezpiecz...

źródło: comment_UvYXHOd3qAYE5MfnYPfC2uuOjRGkAmbv.jpg

Pobierz
@irecky: faktycznie się nieco popsuł, nie widziałem go w tym stanie! Ale źle się wyraziłem w opisie, to nie jest dom pokazowy, tylko sprzedażowy - niby nie duża różnica, a jednak. Po wybudowaniu osiedla pewnie go rozbiorą, bo osiedle nie będzie się składało z domów tylko z bloków mieszkalnych.
@Piotrek00: Tak tak, to już sam wyłapałem. Przy budynku tymczasowym jak najbardziej - mogą sobie na to pozwolić. Natomiast jeżeli chodzi o drewno na elewacji z widocznym usłojeniem ( bez nadania koloru ) - to albo bedzie olejowane dwa razy w roku, albo po kilku latach będzie czarne.