Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie, konkretna sprawa. Kupiłem na Allegro Lego z jakiegoś januszowego sklepu. Odpakowałem karton i jeden woreczek z klockami i rozmyśliłem się. Wszystko w ciągu 14 dni od zakupu. Janusz mówi, ze nie mogę dokonać zwrotu bo otworzyłem opakowanie xDDD powołałem się na prawa konsumenta ale do #!$%@? to nie dociera xD #!$%@? mi ze to jakaś inwestycja w Lego i on teraz na tym straci bo nie będzie mógł za tyle wystawić bo to już otworzone XD powiedziałem mu przez SMS ze lata mi to koło #!$%@? co on z tym zrobi później i ile straci ale tak dla pewności chciałem spytać ekspertów co o tym sadza. Kto ma racje? Swoją droga jeśli tak rzeczywiście jest to można nieźle #!$%@?ć wszystkich kolekcjonerów kupując od nich coś, rozpakować i zwrócić w ciągu 14 dni xD i inwestycje pójdą się #!$%@?. Dobrze kombinuje? #prawo #lego #allegro #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62feb4e41f14efece9d7d887
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 248
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kambiodolor2137: promujesz się na prawo to warto je znać.
Art 34. 4 ustawy o prawach konsumenta jasno mówi że to kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy.

A teraz zadaj sobie pytanie czy nowy telefon w zafoliowanym opakowaniu jest wart na rynku tyle samo co nowy telefon w otwartym pudełku z zerwana folia z ekranu?
@v-tec: @Strzalka: Mylicie się, a to ile zebraliście plusów świadczy o tym jak jak słabo ludzie są wyedukowani na temat swoich praw konsumenckich.
Ustawa o prawach konsumenta z 2014 roku mówi jednoznacznie, że każdy towar zakupiony na odległość niebędący przedmiotem higienicznym/sanitarnym podlega możliwości zwrotu do 14 dni od jego odebrania.

@AnonimoweMirkoWyznania:
Co więcej, opakowanie przedmiotu wcale nie musi być zwracane, a tym bardziej jego stan nie może wpływać na
@v-tec: Oczywiście, ze możesz zwrócić nawet towar używany. Sprzedawca może natomiast oddać mniej kasy bo towar jest mniej warty. Ale przyjąć musi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Telefon możesz włączyć i zobaczyć czy działa. Jeśli używasz go kilka dni to już jest podstawa do obniżenia kwoty zwrotu.

@Krupier: Też nie do końca. Ja kupiłem smartwatch, pobawiłem się miesiąc, ale był #!$%@? w działaniu, więc cyk rękojmia i zwrot pełnej kwoty. ¯\_(ツ)_/¯
Ładne bzdury, ale nie powielaj ich więcej.


@Krupier: W którym miejscu konkretnie napisał bzdurę? Przytoczysz? Bo prawo dokładnie tak funkcjonuje, co nie oznacza, że jest sprawiedliwe. Ale jeżeli janusz zmyśla ci przepisy i zastrasza nieistniejącym prawem, to w tym momencie przestaje być ofiarą. Poza tym, w poście autor nie wspomniał niczego o tym, że pozostawił widoczne ślady użytkowania. Sam stan pudełka przedmiotu nie ma wpływu na przedmiot sprzedaży i nie może
Wykopki jak zwykle pierd0lą głupoty. Masz prawo rozpakować ten woreczek, bo masz sprawdzić czy to co otrzymałeś działa (np. czy klocki nie są wadliwie zrobione itp) Oddajesz to normalnie, jak janusz zacznie fikać to prosisz o pomoc Allegro i się gość ogarnie. Jak nie to POK (wiele razy sprzedający nie chcieli mi przyjąć np zwrotu towaru bo nie było paragonu w zestawie - może z mojej winy, a może z ich winy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@solidsnake7: jest to dość śliska sprawa - jak mam sprawdzić cechy i sposób działania bez złożenia?

@d0n_chich0t: kolego, już sam proces składania jest celem rozrywki. To tak jakbyś kupił puzzle, ułożył i zwrócił używane - no powodzenia w sądzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To tak jakbyś kupił puzzle, ułożył i zwrócił używane - no powodzenia w sądzie.

@sidhellfire: #!$%@? przykładu nie mogłeś podać, jaki to problem puzzle złożyć, rozłożyć i oddać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)