Wpis z mikrobloga

Zakładam że są tutaj ludzie którzy mają już niezłe doświadczenie i minimum kilka firm na koncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy zawsze szukacie stanowiska senior deva, czy jeśli jest okazja na bycie TL to też aplikujecie? Czy jednak za dużo #!$%@? jest z liderowaniem i wolicie klepać sobie tickety jako senior?

#programista15k
  • 7
@uzytkownik_wykop_pl: ja się pcham w TL bo wiem, że dostanę tam więcej hajsu z moimi skillami, gdyż nie jestem już młodocianym nerdem i nie chce mi się już dłubać i rozwijać. Lubię też pracę z ludźmi i pomaganie im z problemami. Myślę, że jest to idealna sytuacja, bo seniorzy robią wtedy swoje i nie zawraca im się dupy gówno spotkaniami, a jak mamy coś do obgadania i decydowania to robimy to
@uzytkownik_wykop_pl: Przeciez to że tech lead leaduje projekt i nadaje big pictures, nie oznacza że seniorzy nie muszą mieć wpływu na chociaż system design. To jest właśnie różnica między midem, a seniorem, że ten drugi musi mieć większą odpowiedzialność niż klepanie kodu.
@uzytkownik_wykop_pl: ja przede wszystkim jestem bardzo sceptyczny do ofert na TL. Niespecjalnie rozumiem jak można być TL nie znając projektu. Chociaż to tez bardzo niejasne stanowisko, czasem to jest manager i gada o hajsie, a czasem jest scrum mastero-architektem. W tym pierwszy przypadku może ma to sens.

Anyway, osobiście patrzę na stanowiska seniorskie. W porównaniu z TL to jest luksusowa praca. Z drugiej strony jak ktoś kiedyś już został TL to
byłem pare razy TL i nie polecam ze względu na to iż cały projekt masz na głowie, a kasa nie jest jakoś specjalnie większa od Seniora