Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie jak to wygląda u was w firmach i technologiach, stosujecie suffix/prefix w nazwach interfejsu? #programowanie #php #java #cpp #csharp #javascript #typescript #nodejs #python #programista15k #programista25k #programista30k

Czy stosujecie prefixy/suffixy dla interfejsów?

  • Interface suffix 13.3% (22)
  • I prefix 32.1% (53)
  • Nie stosujsę prefixów/suffixów 51.5% (85)
  • Jeszcze inaczej 3.0% (5)

Oddanych głosów: 165

  • 41
@powaznyczlowiek: uwierz mi że jest masa firm która dalej klepie to IDupa albo DupaInterface i wywalone mają na argumenty jak i programiści też, w samym phpie np PSR Naming Conventions mówią że musi być Interface suffix, i przez to masa programistów PHP leci wg tego bez pomyślunku bo tak w PSR jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@q0H-: niekonsekwetne użycie hungarian notation, tautologia, do tego sama kwestia nazewnictwa - patrząc z perspektywy biznesowej użytkownik nie kupuje np carinterface tylko car, po prostu te suffixy zupełnie nie pasują do oop, prefixy może jeszcze jako tako bo mamy np interfejs IFly itp, to jeszcze jakiś tam sens ma
@WyjmijKija: to najwidoczniej byłeś w małej liczbie firm, to nie zależy od konwencji w danym języku - w phpie jest konwencja stosowania suffixu a jest bardzo wiele firm i projektów które go nie stosuje
@WyjmijKija: to nie jest błahostka tylko niekonsekwetne programowanie dla mnie, konwencje się zmieniają jakbyś nie wiedział, takie zdanie mają właśnie ludzie którzy nie bardzo chcą się rozwijać w programowaniu jak dla mnie
@WyjmijKija: akurat seniorem jestem z 7 latami doświadczenia i sporą wiedzę mam także nie trafiłeś, to właśnie takie podejście jak opisałeś jest mocno juniorskie, że ktoś kiedyś tak powiedział i tak trzeba robić bez własnego myślenia