Wpis z mikrobloga

Co w waszych zachowaniach zmienił kryzys/inflacja? ?Ja zaczynam:

Zamiast zamawiać placka z serem za 50zł z lokalnej pizzeri nauczyłem się sam robić pizzę - 10 minut i gotowa i nie muszę się użerać z dostawą/kiepskimi składnikami i finansować nowe lamborgini właścicielowi.
- Kebaby tak samo - kupuję tortillę w biedrze/kurczaka/świerze warzywka i zamiast wątpliwej jakości kebsa mam pyszne własnoręcznie robione kraftowe tortille.
- Już nie chodzę do knajp - szkoda mi wydawać 15zł za colę 330ml plus makaron za 35 jak samemu mogę to zrobić taniej i lepiej
- Więcej rzeczy robię sam - na przykład odpaliłem youtuba i proste rzeczy przy samochodzie jestem w stanie sam naprawić zamiast być strzyżonym przez mechanika janusza za 500 zł. Aż się samemu sobie dziwię że wcześniej z każdą pierdołą jeździłem do "specjalisty".

#inflacja #bekazpisu #gastronomia #mechanikasamochodowa #gospodarka #ekonomia
  • 194
@Viado:
-Tez robie pizze ale zajmuje to 2 dni niestety z rosnieciem ciasta i to mnie wkurza xD
- Kebsy kupuje mieso kebabowe baranine z makro placki i jazda, duzy giga kebs wychodzi kolo 10 zl sztuka lepszy niz w kebabowni bo wszystko swieże,
Imprezy czesciej w domu, kupowanie alko drinkow robienie w domu, wszystko w promkach

Kiedys zamawiane zarcie 2 razy w tyg teraz max 1 miesiacu
@Viado: ja używam podstawki 4 sery z biedry plus własne dodatki, ostatnio zamówiłem z restauracji za 40zł smakowała fatalnie. -Dojeżdżam pociągami bo akurat tanio, unikam autobusów miejskich bo cena wzrosła o 50%, zawsze uważałem że cena miejskich to złodziejstwo ale teraz to już #!$%@? do pieca ostro. -Unikam miejsc związanych z pisowcami. -Częściej przeglądam gazetki i kupuje rzeczy z promocji/przecen. -Częściej przeglądam historię zakupów bo banki/sklepy lubią lecieć w #!$%@?. -Więcej