Wpis z mikrobloga

@utede: spoko, ale jadąc np do Chorwacji potrzebujesz mieć 3 waluty (korony, euro i kuny - w przyszłym roku już nie). Rewolut jest o tyle wygodniejszy, że nie musisz wcześniej kupować waluty, wystarczy zasilić konto w PLN i wszystko w locie ładnie się przelicza, bez zbędnych prowizji (bodajże tylko w weekendy są jakieś dodatkowe opłaty).
@lipszczak: pytanie było ogólne o "wakacje" i mój sposób jest wygodny dla zdecydowanej większości kierunków :) autem nigdzie daleko nie jeżdżę bo wg mnie to strata czasu i pieniędzy i do wspomnianej Chorwacji wolałem polecieć 2x.
Revolut rozważałem i pamiętam że coś mi nie pasowało... dodatkowej karty nie lubię a net nie wszędzie jest dostępny
@utede: tak wiem. Ogólnie zgadzam się, że konta walutowe z banku też są rozwiązaniem. Sam posiadam takowe i czasami korzystam.
Natomiast chciałem tylko podkreślić atuty revoluta względem standardowych kont, a że jazda samochodem do chorwacji jest popularnym kierunkiem to się do tego odniosłem.

Off top:
jak podróżujesz rodziną 2+2, to jednak jazda autem jest tańsza niż samolot. Koszt paliwa u mnie wyniósł w dwie strony 900pln licząc cenę ON po 8pln