Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka, jestem z dziewczyna od kilku miesięcy w #holandia na #emigracja, pracujemy przez agencje i mamy taki problem, ze niestety dziewczyna będzie musiała najprawdopodobniej wrócić do Polski żeby mieć zrobioną operacje i moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób żeby zdobyć ubezpieczenie aby zrobić to przez NFZ czy tylko pozostaje operacja prywatnie :)? #porady#operacja#sluzbazdrowia #lekarz#anonimowemirkowyznania#prawo#polska

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fa844de59819101655da81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 24
@hawat: no ty za to #!$%@? wiesz o temacie, nie chciało ci się nawet zagłębić, ale do wypowiadania się i rzucania inwektyw pierwszy, jak typowy janusz. Sam pracuję wyłącznie za granicą w Niemczech, a jestem ubezpieczony również w polsce z tego tytułu, nie odprowadzając w polsce podatków i składek, po za oczywistym vatem przy zakupach i takimi tam. Też jestem złodziejem, mimo, że nawet prawo stoi w opozycji do ciebie, co
Musiałbyś mieć europejska kartę zdrowia (ekuz) wtedy jest możliwość przyjęcia bez ponoszenia kosztów Ale tylko w stanach zagrożenia życia. Zależy jaka to operacja, jak planowa to może nikt nie będzie chciał wystawić skierowania (rodzinny lub specjalista)
@AnonimoweMirkoWyznania: To tak jakbym z niemiec wrocil leczyc sie w polsce xD
Zgaduje ze chodzi o jezyk.
EKUZ dziala tylko w przy wypadkach i zagrozeniu zycia/zdrowia.
Chociaz wolalbym zaplacic komus, zeby poszedl ze mna jako tlumacz i leczyc sie w NL.
Zgaduje ze chodzi o jezyk.


@NexciaK:
Stawiałbym raczej, że dziewczyna OPa ma ubezpieczenie "NO RISK II" za ~100 EUR/msc, które ubezpiecza głównie przed skutkami nieposiadania ubezpieczenia, a o zabiegu może zapomnieć.
Poza tym jeżeli chodzi o holenderską służbę zdrowia to opinie są raczej mieszane, u lekarza rodzinnego prędzej dostaniesz paracetamol niż skierowanie do specjalisty.
Nie mówię oczywiście, że jest gorsza niż w Polsce bo to oczywiste, że nie jest, ale w