Wpis z mikrobloga

Cześć,
Planujemy wybrać się do Włoch samochodem w 4 osoby, i wstępnie planowaliśmy wyjazd na 8-10 dni w okolice Toskanii plus północna część (Okolice Wenecji, Werony).
Czy to dobry pomysł, czy jednak południe Włoch oferuje więcej ?
Poczytałem trochę opinie o Toskanii i opinie są rózne, część jest zachwycona, część cytując @ChilledMimosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- przeceniony region. Podobno rejon Apulii jest dużo ładniejszy i ciekawszy.
#wlochy
  • 3
  • Odpowiedz
@NikolajTesla1991: moim zdaniem włoskie regiony trudno porównać. Musisz sprecyzować czego oczekujesz od wakacji - w Apulii złapiesz niesamowity chill i luz, podczas gdy mieszkańcy Wenecji mentalnością bliżsi są nam. Ostatnio podczas wakacji na południu facet powiedział mi, że Włoch od Neapolu w górę prędzej dogada się z Niemcem albo Francuzem, niż z Włochem z południa. Co łączy wszystkie regiony - na pewno nie zawiodą Cię widokowo, wszystkie są piękne. Ja osobiście
  • Odpowiedz
@NikolajTesla1991: To są tak różne rejony, że ciężko powiedzieć, które jest lepsze, zależy co konkretnie chcecie zobaczyć. Dla mnie malutkie toskańskie miasteczka są mega urokliwe, najlepiej w ogóle wynająć jakąś chatkę na odludziu z basenem panoramicznym i sobie rowerem czy samochodem objeżdżać okoliczne miasteczka, bardzo miło wspominam takie wakacje. W pobliżu Florencja, Perugia, jeśli znudzi się takie wioskowe zwiedzanie i zechce się zobaczyć większe miasto i zabytki.

Południe oczywiście też super,
  • Odpowiedz
@NikolajTesla1991: W 8-10 dni objedź sobie fenomenalny obszar pomiędzy Grosetto - Arezzo - Florencją - Pizą. Weronę i Wenecję zostaw na kiedy indziej. Chatka na wsi w okolicach Montepulciano czy innej Volterry i się baw.
  • Odpowiedz