Wpis z mikrobloga

Micropython to jest zajebisty wynalazek. Dwie różne płytki, jedno lekkie środowisko, żadnego kompilowania, ten sam kod wszędzie, możliwość edycji kodu przez przeglądarkę i telefon, masa różnych bibliotek.

I kurde wszystko w python, żadnego kombinowania z jakimiś typami zmiennych, wskaźnikami i tym podobnymi rzeczami.

W sumie brakuje mi tylko jakiegoś lepszego środowiska bo Thonny gita nie ogarnia noi pisanie własnych modułów w c++ jakieś takie skomplikowane się wydaje ale to w sumie jedyne wady :)

#micropython #python #elektronika #esp32
K-S- - Micropython to jest zajebisty wynalazek. Dwie różne płytki, jedno lekkie środo...

źródło: comment_1660557417JMqFDtxCPRujb5SOEoWkcJ.jpg

Pobierz
  • 11
@Pesa_elf: a u mnie o dziwo działa wczoraj robiłem testy i w gołym polu jest komunikacja na 150m :)

co prawda gubi pakiety ale nie jest źle, mam wrażenie że czym mniej poleceń wysyła się do tego modułu tym jest lepiej tak jakby spi wprowadzał jakieś zakłócenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: dziwne dzieją się rzeczy bo na jednej bibliotece NRF przy ESP wysyłał dane a na innej nie chciał. Ta sama biblioteka na nano nie działa ale odbierała. Ogólnie porzuciłem na razie w kąt zabawy z komunikacją. Do czasu aż wroce do tematu znowu xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: z tymi zakłóceniami gdzieś w komentarzach wyczytałem że ekranowanie miso mówi może pomóc ale nie miałem nerwów by próbować
@Pesa_elf: a masz wszystkie moduły nrf z tego samego źródła? Bo ponoć te orginalne mają jakiś błąd i nie komunikują się z podróbkami. Jeszcze czytałem o oklejaniu modułów folią aluminiową.

Ogólnie jeżeli chodzi o komunikacje do takich rozwiązań amatorskich to moim zdaniem najlepsze jest wifi i płytki esp. Może nie tyle najlepsze ale najmniej problematyczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: w botlandzie kupowałem, na allegro, u chińczyka i wszędzie ten sam efekt. Nawet każdy moduł miał oddzielny stabilizator 3.3v i kondensator 100uf
@Pesa_elf: A to dziwne, a masz te większe moduły z anteną czy te mniejsze? Jeszcze inna sprawa, spróbuj zmniejszyć szybkość transmisji oraz moc.

Bo u mnie te większe nie działają ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: no z anteną, no a o wifi w sumie nie pomyślałem że może wchodzić w szkodę. Ale i tak przesunąłem kanały wifi pod kanał 12 i 13 jak dobrze pamiętam żeby się nie gryzło z tym od sąsiadów
@Pesa_elf: w nrf też się ustawia kanały i jest jakaś grupa która wychodzi ponad zakres wifi, a co do tej anteny to te moduły u mnie działają tragicznie one chyba nie dają sobie rady bez ekranowania. Korzystam tylko z tych małych wersji.