Wpis z mikrobloga

#!$%@? pensja 15k za klepanie nudnych api, powolna wegetacja, brak rozrywek,
brak pieniędzy na ekskluzywne wakacje, ciuchy kupowane raz w miesiącu
albo co tydzień w jakichś sieciówkach, brak pieniędzy na rozwój swoich dzieci, swój, żony, rodzeństwa i dziadków.
"tate tate jestem dobry w gała, zapisz mnie do proefsjonalnego klubu, to tylko 1500 zł miesięcznie - niestety synek,
w tym miesiącu dostałeś już Playstatation 5, przykro mi, idź pograć w Red Dead Redemption 2 hehe XD",
Żona, która nie wygląda jak Angelina Jolie, nie ważne jak #!$%@? będziesz wyglądał
i tak Cię nie rzuci, bo dobrze zarabiasz,
czas będzie Ci upływał szybko, bardzo szybko, "to już Sebastian idzie do prywatnego gimnazjum?",
rok miesiąc, 10 lat jak rok, zanim się obejrzysz będziesz w wieku 50 lat robił bilans swojego życia jadąc cabrio
i mówił do siebie:
"Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, niczego ciekawego nie zaprogramował, nie rozwiązał trudnych problemów, nigdy nie żył"
#programowanie #programista15k #pasta #pdk
  • 43
gamepass na PS £8,99, nowa konsola £300, komputer-kombajn który ciągnie ci symulację wszechświata £4000. Gdyby za 4 serki i 5 jogurtów trzeba byłoby zapłacić 50 funtów, to Brytole mieliby w tej chwili regularną wojnę domową.


@Alky: Daj znać ile kosztuje wyjście do dobrej knajpy za kolację i piwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fan_Morawieckiego: Niech i 500-600 funtów albo erło, to wciąż nie 5-6 kafli jeżeli serio chcesz porządnie pogościć się ze znajomymi. To samo ze wszelkimi madgonaldami - bar dla największej biedoty, ale żeby porządnie się w nim najeść nie licząc każdej frytki, musiałbym tam zostawić jakieś 100-150 żetonów z orzełkiem.
Niech i 500-600 funtów albo erło, to wciąż nie 5-6 kafli jeżeli serio chcesz porządnie pogościć się ze znajomymi. To samo ze wszelkimi madgonaldami - bar dla największej biedoty, ale żeby porządnie się w nim najeść nie licząc każdej frytki, musiałbym tam zostawić jakieś 100-150 żetonów z orzełkiem.


@Alky: lol ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli tak z pensji 5k funtów spokojnie oszczędzasz z 3k funtów niczego sobie
bez jakiegoś większego poświęcenia, prowadząc życie średniaka z klasy pracującej, spokojnie.


@Alky: Czyli zarabiając 5k funtów miesięcznie na rękę, oszczędzasz 3k funtów, niczego sobie nie żałując?
tak czy nie?
@Fan_Morawieckiego: Bliżej 1-2k, ale tak, odłożenie tych 20-25% pensji przy normalnym żyćku (takim jakie opisał OP) bez nadmiernych szaleństw to nie jest jakaś nierealna bariera nie do osiągnięcia. Wracając do śmieszków OP-a i mojego oryginalnego posta: tak, #programista15k to taki sam robak z klasy pracującej jak wykwalifikowany mechanik z niedużym warsztatem, a nie żaden bogol król życia.
p0lak jest tak przyzwyczajony do bycia pełzającym po samym dnie robakiem, że wymiana ciuchów te 10 razy do roku i nowa konsola albo komputer raz od wielkiego dzwonu to dla niego jakieś nierealne marzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bliżej 1-2k, ale tak, odłożenie tych 20-25% pensji przy normalnym żyćku (takim jakie opisał OP) bez nadmiernych szaleństw to nie jest jakaś nierealna bariera nie do osiągnięcia. Wracając do śmieszków OP-a i mojego oryginalnego posta: tak, #programista15k to taki sam robak z klasy pracującej jak wykwalifikowany mechanik z niedużym warsztatem, a nie żaden bogol król życia.


@Alky: Czyli Ciebie na porządne mieszkanie nawet nie stać i to w wynajmie, leasing, a