Wpis z mikrobloga

tl;dr
bieżnia/rowerek itp podczas pracy przy biurku - opinie, polecenia

praca zdalna od marca 2020, nie zawsze były komfortowe warunki wiec często praca na pół-leżąco, ogólny brak ruchu - powoli siadają mi plecy wiec czas się ogarnąć.

Urządziłam sobie biuro w osobnym pokoju, mam biurko z regulacja wysokości. Myśle o dodaniu do tego jakiejś formy aktywności fizycznej - docelowo rozwazam bieżnie typu xiaomi urevo i powolne spacerowanie na niej podczas pracy przez czesc dnia, ale nie wiem czy mi się to sprawdzi, wiec wolałabym nie wydawać 1500 zł w ciemno. Korzysta ktoś z takiego rozwiązania? Polecacie?

Ewentualnie coś a/la rowerek pod biurko, bo na start tańsze i w razie czego nie stracę dużo pieniędzy? Tylko ciężko mi sobie wyobrazić, żeby miało to być wygodne kiedy będę musiała siedzieć na samym skraju fotela, żeby moc wykonywać takie ruchy.

#homeoffice #sport #zdrowie #pracbaza
  • 13
  • 1
@A_R_P: jasne, myśle o tym pod katem odbudowania ogólnej sprawności fizycznej, dołączę do tego inne elementy, typowo pod plecy, ale to już nie w czasie pracy :)
@beaver: korzystam okazyjnie z bieżni Xiaomi c2, maks 2 godziny marszu po 4,5km/h. Nie potrafię się przy tym skupić, jedynie prosta praca w stylu klikania w excelu i maile, do zastanowienia się, klepania kodu - potrzebuję usiąść.

Druga sprawa np. 2 godziny na normalnym rowerze są dużo przyjemniejsze i więcej spalę niż od maszerowania w domu.
  • 0
@Sl_w_k_1: @webdruid: jasne, że mogę robić to po pracy, ale jednak bardzo sobie cenię czas wolny, wiec jeśli mogę robić coś dodatkowo bez poświęcania nawet minuty dodatkowo to chce z tego skorzystać. i tak siedzę te 8h przy kompie i tak