Wpis z mikrobloga

Wszyscy się jeszcze łudzą, że temat w ciągu tygodnia zniknie

Podczas gdy jeżeli to jest faktycznie rtęć w takich stężeniach to mówimy o MINIMUM 10 lat:

- problemach zdrowotnych ludzi którzy zbierają te ryby,
- zniszczenie rolnictwa wokół Odry (nawadnianie),
- problemy części zakładów przemysłowych (typu ArcelorMittal Eisenhüttenstadt),
- zniszczeniu parków narodowych i w ogóle przyrody po stronie polskiej i niemieckiej,
- zniszczenie turystyki przy Odrze ale także przy Bałtyku (w tym potencjalnie luxusowych niemieckich hoteli przy Bałtyku),
- wyłączenie niektórych ujść wody (tutaj szczęśliwie są głębinowe),
- toksycznymi deszczami – same opary rtęci sa wyjątkowo toksyczne,
- roznoszeniem trucizny przez drapieżniki,
- zmiana charakteru miast, bo teraz "życie się toczy wokół rzek" (luxusowe nieruchomości, Wyspa Słodowa),
- problem z kanałem Odra-Szprewa.

Turów to był bardzo mały obszar...

To są straty (i roszczenia tysięcy polskich i niemieckich podmiotów) idące w dziesiątki miliardów euro

Myślę że w #szczecin czy #wroclaw zaraz zacznie się wykupowanie wody z Żabek

#odra
  • 121
  • Odpowiedz
@nie_mam_slow ja tam liczę, że może XDDD (boże co za naiwność) może u nas w końcu ruszy temat rewitalizacji. Taką rzekę da się wyczyścić ale tu już trzeba zatrudnić ludzi z odpowiednim branżowym wykształceniem, a nie kogoś po znajomości. Plus koszty.

Jeśli w pis mieliby IQ wyższe niż 90 to przyznaliby się do błędu, udupili teatralnie swojego i powołali program do naprawy rzeki. Generalnie mogliby pójść w temat hydrologii.
Jeśli w PO
  • Odpowiedz
Jeśli w PO mieliby IQ wyższe niż 90 to wykorzystaja to do wygrania wyborów. Ale najlepiej gdyby sami wyszli z tematem naprawy rzeki i hydrologii w kraju


@szynszyla2018: Gówno prawda, wyborcy PiS-u jedyny kontakt jaki mają z PO to przez TVP, więc PO nie ma jak ich przekonać.
  • Odpowiedz
- toksycznymi deszczami – same opary rtęci sa wyjątkowo toksyczne,

Nie w wypadku kiedy mamy do czynienia z kationami rtęci i związkami metaloorganicznymi. Natomiast skażenie ujęć wody - jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
@Omicron

@nie_mam_slow: a w Polsce B i tak zagłosują na PiS, bo to nie ich problem


No rzeczywiście, najmniej zaludnione regiony Polski wybierają władzę wszystkim Polakom. Bo przecież w tej lepszej i mądrzejszej Polsce A wszyscy głosują na opozycję.
  • Odpowiedz