Wpis z mikrobloga

Serio dajecie tyle wody na pizzę co w tych przepisach włoskich? https://youtu.be/n-VRntrbypI
Tutaj chłop na 500g maki daje 325ml wody. Kiedyś tyle dodałem to ciasto się nie dało ugnieść. Sam teraz daje około 200ml i wtedy idzie wyrobić. Dodatkowo jak ręcznie rozciągnąć ciasto? Moje jest sprężyste jak guma i bez omachania się wałkiem nie daje rady. Czy to może być wina tej ilości wody?
#pizza #gotujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agsbajahs:
200ml na 500g mąki to mało. Ciasto jest przez to bardzo twarde i dlatego masz problem żeby je rozciągnąć.
Jak robię foccacie to daje nawet 375ml na 500g. Początkowo jest breja ale jak drożdże i gluten popracują to jest bardziej zwarte. Początkowo mieszam łyżka drewnianą, a później wyrabiając dłońmi warto je co jakiś czas umyć dokladnie i lekko zwilżyć wodą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agsbajahs:
Jeszcze tak dla perspektywy. Przy cieście na pierogi daje się 500g mąki i 250ml wody więc więcej niż w twoim przepisie. I czasami ciężko jest to rozwałkować.
  • Odpowiedz
@agsbajahs: Co do wysokiego hydro i wyrabiania tego ręcznie to trzeba troche wprawy.Tu masz video jak sobie poradzic z "klejącym" sie ciastem

A co do ściągania sie ciasta to,próbujesz je rozkręcić od razu po wyciągnięciu z TK czy jeszcze kulki leża jakiś czas w TO przed wypiekiem?.Bo jak pierwsza opcja,to daj je wcześniej (ja daje ze 2h czasem nieco wiecej) i powinno byc troche lepiej
mwss - @agsbajahs: Co do wysokiego hydro i wyrabiania tego ręcznie to trzeba troche w...
  • Odpowiedz