Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiłem zestaw klawiatura i myszka bluetooth Della i wszystko działało elegancko. Nieco później zaczął mnie denerwować rozkład klawiszy w klawiaturze, więc zwróciłem cały zestaw i kupiłem praktycznie identyczny zestaw Della, tylko z innym rozkładem klawiatury. Od czasu podłączenia nowego zestawu, głośniki i słuchawki, które również mam podłączone po bt, zaczęły niekiedy przerywać, co trochę mnie denerwuje. Wygląda jakby nowy zestaw w jakiś sposób kłócił się z nadajnikiem BT w komputerze. Dodatkowo bardzo ucierpiał zasięg słuchawek, wystarczy odejść na 4 metry i już mocno przerywa. Nie jest to wina słuchawek, ponieważ podłączałem dwie różne pary i obie przerywały. Podłączałem też wszystko pod inny komputer i nie zauważyłem problemu, więc raczej jest to problem samego laptopa. Czy da się coś z tym zrobić?

#komputery #kiciochpyta
  • 9
@maciekXDDD: Zacznij od aktualizacji sterowników wifi/bluetooth (teraz to w większości zintegrowane urządzenia), potem ewentualnie do sprawdzenia jeszcze sam sterownik karty dźwiękowej, ale tu raczej wina samej transmisji.
@maciekXDDD: No to, że menedżer pokazuje, że są aktualne - wcale tak nie znaczy :D
Nie znaczy też, że taki sterownik jest zainstalowany prawidłowo (może mu się coś w konfiguracji pomerdało)

On sprawdza te sterowniki w ichnim windows update, sprawdź model karty i poszukaj u producenta, ewentualnie na stronie supportu producenta laptopa.

No i w zakładce Bluetooth znajdziesz raczej podłączone za jego pomocą urządzenia. Sama karta od BT będzie raczej w
zuchtomek - @maciekXDDD: No to, że menedżer pokazuje, że są aktualne - wcale tak nie ...

źródło: comment_1660220437m3YVe3UvZd2il1tZGlZpA3.jpg

Pobierz