Wpis z mikrobloga

Czyli co mamy rekordową inflacje, dociskanie śruby kredyciarzom, kryzys. A z drugiej strony rząd pis:
1. Podwyżki w ZUS
2. Podwyżki w sejmie
3. Podwyżki Nauczycielom
4. Podwyżka pensji minimalnej
5. 14 emerytura
6. Dodatek węglowy
7. Podwyżki dla górników
8. Utrzymywanie infrastruktury covidowej
9. Wakacje kredytowe
10. Bony turystyczne
11. Tarcza antyinflacyjna
12. Tarcza antycovidowa w 2021

I teraz połączmy jedno z drugim dlaczego mamy inflacje? no tak bo wojna na ukrainie xD
#polska #pensjaminimalna #praca #pracbaza #januszex #heheszki #bekazpisu #wojna #koronawirus
  • 17
@wiem_wszystko no czego nie rozumiesz? Jest inflacja, to trzeba dać podwyżki - a to, że wiążą się one z podbiciem inflacji i błędnym kołem niech Cię nie interesuje, no chyba, że lubisz wstawać o 6 rano ( ͡º ͜ʖ͡º)
@wiem_wszystko: Naprawdę jesteś zdziwiony podwyżkom nauczycieli czy w ZUS'sie? W szkołach ogólnie nie ma kto uczyć. Problem już nie tylko dotyczy przedmiotów kierunkowych w zawodówkach czy informatyki i angielskiego ale wszystkich przedmiotów. Ogólnie natychmiastowo przydałoby się zarobki praktycznie całej budżetówki zwiększyć dwa razy.
@rybsonk: Kogo błagasz, o co i dlaczego? I co masz do pensji urzędników w ZUS'ie?

I czy jesteś kolejną osobą, która nie wie jak działa ZUS jako system. A system jest ubezpieczeniem, zresztą ma to w nazwie. Nawet nie wiedząc co ci się w tej instytucji nie podoba, mogę założyć że o to chodzi. A więc co państwo ma zakazać działania ubezpieczeń? Bo jakby nagle ubezpieczyciel miałby wypłacić całą kasę to
@Dragonan: sram na budzetówke. równie dobrze mogło by jej nie być. to jest twór dla takich jak ty, którzy się boją wziąć odpowiedzialność za siebie. a nauczyciele by byli w szkołach prywatnych i do tego byliby dobrze opłacani.