Wpis z mikrobloga

Niedługo bede kupował samochód. Wiem oczywiście o formalnościach w urzędzie, PCC, przeniesieniu OC, ale przypuśćmy ze złoże wszystkie papiery w urzędzie z dniem 01.09, 07.09 mam zaplanowany urlop, na który chciałbym tym samochodem pojechać. Czy bez aktualnych tablic rejestracyjnych, i papierów (bo zapewne bede jeszcze czekał na wszystkie formalności) mogę takim samochodem wyjechać za granicę? #motoryzacja #samochody
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bvrto: jak rejestrowałem auto kilka lat temu, to dostałem miękki dowód i blachy od razu. Tyle, że to było auto sprowadzane, a nie krajowe, nie wiem czy to ma znaczenie.
@derincon: co to znaczy ze nie musze zmieniać? W ogóle czy w tej sytuacji? Mam rozumieć że mieszkając w Szczecinie mogę jeździć na Katowickich blachach? Czy przy zmianie właściciela pojazd nie musi być „zameldowany” na niego a wraz z tym zmienią sie tez jego tablice?
@Bvrto przeczytaj sobie, przepisy się zmieniły dość niedawno i już nie ma takiej potrzeby. Rejestrujesz na siebie i blachy zostają stare. Do tej pory tak było w granicach powiatu, ale na Polskę rozszerzyli.
@Bvrto: Idziesz do urzędu, mówisz, że zostawiasz sobie blach. Możesz jeździć, a nowy dowód (i kartę - jeśli była) odebrać nawet za pół roku. Oczywiście jeśli chcesz nowe blachy to dostaniesz od ręki, jedynie będziesz musiał za nie zapłacić.
A gdyby nie chciało ci się odwiedzać teraz urzędu, to wystarczy że przez internet zgłosisz kupno samochodu (znajdziesz usługę na epuap) i masz teoretycznie rok na przerejestrowanie w urzędzie. W teorii musisz
@stachumann: I wszystkie te zasady (szczególnie jazda z umowa KS) mają też zastosowanie za granicą? Bo w tym cały myk, docelowo jadę do Włoch, przez Niemcy i Szwajcarię i wolałbym nie płacić z tego tytułu mandatów w ojro ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Bvrto: Nie jestem pewien czy to reguła czy nie, ale przy każdej rejestracji dostawałem miękki dowód - tak samo ważny jak stały. Od 1 do 7 jest sporo czasu, więc na luzie ogarniesz temat żeby jechać bez stresu. Mały tip - jeśli chcesz rejestrować, to już teraz ogarnij miejsce w kolejce, bo bywają długie na kilka tygodni