Wpis z mikrobloga

@happy_shroom: Markus jest ogólnie wygodny, ale nie ma regulowanych podłokietników, a to bardzo ważne. Ja zdecydowałem się na Ergohuman, ale po roku użytkowania jestem zadowolony jedynie tak 8/10. Są zdecydowanie obszary do poprawy, więc nie mogę w 100% polecić.
  • Odpowiedz
@c28233ade3e037a17b0540d9c670b1ed: 2 najistotniejsze kwestie to nie do końca odpowiadające mi wyprofilowanie oparcia (mały problem) + zakres regulacji zagłówka (średni problem). Ale to są podobno mega indywidualne kwestie i komuś innemu może to w ogóle nie przeszkadzać, więc najlepiej byłoby to przetestować samemu, ale nie na zasadzie siadam w sklepie na 3 minuty tylko np. pracuję na nim przez tydzień.
  • Odpowiedz
@c28233ade3e037a17b0540d9c670b1ed: Mam 186 cm. Tak o to też, fajnie by było móc regulować tą wypukłość na odcinku lędźwiowym, tak jak w fotelach samochodowych. A do tego wyżej ona łączy się z górną częścią oparcia i na tym złączu jest twardy plastik, który np. lekko czuję przy wstawaniu czy siadaniu. Można by to wykonać zdecydowanie lepiej.

Ale innych zastrzeżeń nie mam. To solidnie wykonany fotel.
  • Odpowiedz
nie ma regulowanych podłokietników


@BShKF: w sumie dla mnie to nie porblem ponieważ i tak nie planuję ich montować
mam wystarczająco duże biurko aby wygodnie położyć ręce + podłokietniki mi przeszkadzają podczas gry na gitarze
  • Odpowiedz
@zaxang: ja długi czas siedziałem na Diablo Chair , tym z rogami. I ogólnie było w porządku, wygodnie i tak dalej. Ale potem krzesło oddałem żonie, wykosztowałem się i postawilem na Ergo Humana. Sporo kosztuje, ale bez porównania jeśli chodzi o wygode, a po roku uzytkowania nic nie piszczy, skrzypi, ściera się czy odpada.
  • Odpowiedz
@zaxang: zależy czy jesteś wysoki, jak masz 190cm albo więcej to musisz mieć raczej fotel regulowany (rugowana wysokość całego oparcia, a nie tylko odcinka lędźwiowego). Markus z Ikea to chłam. Mam bejot db 103 i jestem zadowolony. Generalnie dopiero w okolicy 2k są fotele, ktore mają sens pod względem jakości i ergonomii. Popatrz też na fotel wau 2 jak szukasz czegoś sensownego.
  • Odpowiedz
@zaxang: poza tym weź uwagę, że fotel to wydatek na lata, kupisz kijowy fotel to kiedyś zapłacisz fizjoterapeucie i jeszcze będziesz cierpiał. Na ergonomii miejsca pracy nie powinno się oszczędzać( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz