Wpis z mikrobloga

Jestem zainteresowany zakupem mieszkania/apartamentu na Costa Blanca / Alicante / Benidorm. Czy jest ktoś kto mieszka w okolicy, a na pewno tacy się tutaj znajdą? Chciałbym porozmawiać, których dzielnic ewentualnie unikać, gdzie jest najlepiej z pozycji "lokalsa" lub kogoś kto tam często przebywa. Chcę kupić mieszkanie dla siebie na wyjazd 1-2 miesiące w ciągu roku. Dodatkowo interesują mnie kwestie czynszów i podatków jakie mnie będą czekały.

#nieruchomosci #hiszpania #costablanca #inwestycje
  • 8
@korb: no faktycznie, zapomniałem, że tam mają takie prawo, kurde, ciężka sprawa, muszę się zapoznać bliżej z tym tematem, może to się tyczy tylko jakichś niedokończonych domów i pustostanów jak w Polsce "skłoty" hmmm

Znajomy ma apartament w Bułgarii będący częścią hotelu, tam takiego prawa raczej nie ma, ale to nadal Bułgaria, a nie Hiszpania ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie się w Benidormie bardzo podobało. Jak żyć?
@YoureGoingDown: @korb: ocupas raczej dotykają jedynie większych KAPITALISTYCZNYCH posiadłości, nie wbijają się do randomowych mieszkań na osiedlach. Chociaż #!$%@? tam wie, jest to realne zagrożenie. Zostaje kupno chaty na strzeżonym/grodzonym osiedlu
@YoureGoingDown: na okupas to instalujesz alarm od jakiejś dobrej firmy ochroniarskiej. Jak ktoś się będzie chciał włamać to przyjadą i go usuną. Okupas zostaje po 72h od włamu i bez reakcji właściciela. Jeśli w tym czasie zareagujesz to nikt Ci mieszkania nie przejmie.
Moim zdaniem zakup wchodziłby w grę tylko jeśli naprawdę byłbyś zakochany w tym kraju i byłbyś pewien, że będziesz tam mieszkał do końca swojego życia. W innym przypadku proponuję zwyczajny najem.
Tagujesz inwestycje, ale jeśli to jest dla Ciebie to może najpierw warto by wynająć coś na długi termin (rok czy dwa) i potem sam zdecydujesz, czy ci się podoba czy nie i jeśli tak to co byś zmienił - może dzielnicę lub miasto dalej będzie dokładnie to, czego potrzebujesz.


@Xianth2: dokładnie to, bo wbrew pozorom fajna temperatura i słońce to nie wszystko. A z nieruchomościami w Hiszpanii są bardzo duże problemu