Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jest noc i mam takie #przemyslenia na temat współczesnego świata.. mówi się o świadomości na temat ekologii, t0lerancji, p0stęp0w0ści, kryzysie klimatycznym, równ0ści i innych mniejszych lub większych problemach. Jako reprezentant przegrywu owszem jestem w pełni świadomy tego wszystkiego ale co mnie to ostatecznie obchodzi? Po pierwsze natura ludzka jest egoistyczna i nie będę udawał matki teresy żeby wyjść na fajnego (ani nie mam firmy żeby udawać pro-społecznego dla zysków). Po drugie nie czuje sensu popierania tego wszystkiego mając przegrywowe życie. Nawet głupia hipergamia i brak spełnienia podstawowej potrzeby biologicznej jak poczucie miłości, akceptacji, czułości sprawia, że obojętne mi co się stanie z planetą za 50 lat albo czy walczymy z rasizmem. Gdybym był w pełni zdrowym milionerem i miałbym wszystko to owszem, mam powody by uczynić świat lepszym i skoro byłbym szczęśliwy to mógłbym to szczęście szerzyć dalej. Większość jednostek jednak nie jest szczęśliwa (moja teza), więc dlaczego mieliby się silić na jakiś altruizm. Kogo obchodzą takie problemy? To mały % ludzi najbardziej wrażliwych (na co nie mieli wpływu). Nawet tysiące ludzi na manifestacjach klimatycznych to chwilowa moda. Sam bym poszedł, porobił sobie fotki dla lajków że byłem a potem poszedł konsumować fast food w plastikowych opakowaniach bo jestem tylko CZŁOWIEKIEM. Jeśli już miałaby zajść jakaś zmiana to musielibyśmy wrócić do totalitaryzmu bo inaczej nie da się przekonać milonów społeczeństwa. To nie jest krytyka kapitalizmu, ani nawet natury ludzkiej która obiektywnie może być zła. Po prostu tacy jesteśmy.


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f03a43cdd8d55ea64239de
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jest noc i mam takie #przemyslenia ...

źródło: comment_16599571685p4CY7TcszBVPQFB5LZMLO.jpg

Pobierz
  • 4