Wpis z mikrobloga

No to #pasibus zmienil menu, 30zł za burgera - nie ma juz XL, sprzedaja tylko małe, z kotletem wielkosci tego nie wiem, niewiele grubszy jak w maku, w smaku dużo gorzej niż kiedyś. Ogolnie widać, że idą w sieciowy fastfood raczej średniej jakości, słabo. Przegladam pizzerie, a tu np w takiej Bube (lubie ich, mają dobre ciasto i ogolnie zawsze świeże składniki) margarita 42cm za 45zł. The fuck.

#jedzenie71 #wroclaw #zalesie
  • 86
@NaglyAtakGlazurnika: akurat w mc nie jem burgerów, ale mam porównanie z burgerownią w innym mieście, to tam jesz burgera i to jest uczta, każdy kęs to metafizyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) a w pasibusie nie dość, że się nie najadłam, to jeszcze było takie 5/10 (w sumie smaczne, ale bez szały).
@Kressska
@pasta_alla_carbonara Od kiedy pamiętam Pasik byl #!$%@? ale hajp był tak duży, że głosy rozsądku się nie przebijały. Między innymi Majonezowy Golem był za to odpowiedzialny. Szczytem żenady były ich frytki. Pasibus nigdy nie miał podjazdu do Soczewki, Ltd czy Moa a teraz to już może rywalizować co najwyżej z Burger Kingiem, bo już nawet nie z Max Premium Burgers.
@pasta_alla_carbonara: szkoda, lubiłem Pasika za ich zestaw 6x pasik. Innych burgerów nie próbowałem, ale w Siechnicach kiedyś z różową trafiłem na budę i rozmiar buły czy ilość frytek mnie zgniotła. Szkoda, że nie dowożą do Wrocławia, bo częściej bym brał. Na miejscu ciężko zjeść, bo niestety człowiek cały się upierdzieli.
@wiktorek_pl: soczewka była spoko, ale ppoziom ich obsługi był fatalny, z dwa razy mi sie zdarzylo wyjść z restauracji po ~15min bo nikt do mnie nie podszedł. Moa mi nigdy nie leżały, strasznie ciężko się to jadło, a ilość bułki to troche była przeginka. Mi pasibus na poczatku bardzo smakował, jakość spadła jak przenieśli produkcję mięsa gdzies pod wrocław czy nawet jelenia górę i zaczeli je mrozić.
@pasta_alla_carbonara ogólnie pasibus nigdy nie był jakiś super, ale mam blisko i chciało mi się burgera, więc zamówiłam dzisiaj. Nie dość że nie dostałam dodatkowego zamówionego bekonu to jeszcze przyszedł jakiś #!$%@? mały burger za 40 zł. W Maku się bardziej opłaca i przynajmniej bułka się nie rozwala na kilka części. Ostatni raz zamówiłam ()
30zł za burgera - nie ma juz XL, sprzedaja tylko małe, z kotletem wielkosci tego nie wiem, niewiele grubszy jak w maku, w smaku dużo gorzej niż kiedyś. Ogolnie widać, że idą w sieciowy fastfood raczej średniej jakości, słabo. Przegladam pizzerie, a tu np w takiej Bube (lubie ich, mają dobre ciasto i ogolnie zawsze świeże składniki) margarita 42cm za 45zł. The fuck.


@pasta_alla_carbonara: Chyba ty nie potrafisz pisać ze zrozumieniem
@pasta_alla_carbonara: #!$%@? serio nie wiadomo skąd podwyżki w gastro? Prąd, gaz + kilkadziesiąt do kilkuset procent, inflacja kilkanaście procent MIESIĘCZNIE, nie #!$%@?, wielkie zdziwko że burgery drożeją. No a jak mają nie drożeć jak głupia tacka do ich zapakowania kosztuje 2x tyle co rok temu?
@pasta_alla_carbonara: inflacja wyliczana rocznie to średnia jakiegoś koszyka, ceny poszczególnych produktów do na przykład produkcji burgerów rosną w dużo szybszym tempie bo to poprostu widzę. Pieczywo do burgerów w ciągu ostatnich dwóch-trzech miesięcy podskoczyło o 100% w regionie jakim pracuje. Wiec 15% ogólnego wzrostu kosztów dla nas jest nierealne, bo w górę idzie energia, mięso, warzywa i opakowania. Pasibusa jadłam ze 2x w życiu, w knajpie mamy baraniego burgera z frytkami,
@chixi: ja wiem, że jest dramat i szczerze restauratorom współczuję, zwłaszcza, że teraz na "chodzie" w wiekszości są knajpy, w które uderzył mocno covid i się z trudem robiąc szpagaty biznesowe utrzymały. I wzrost cen rozumiem, jak za covida w ulubionych knajpach zamawiałem ile się dało, to teraz też to będę robił. Jak ktoś podniesie cene nie jadąc po jakości, to spoko, takie czasy - jak ktos podniesie cene i zaora
@pasta_alla_carbonara Pasibus był fajny do momentu otworzenia lokalu na Świdnickiej i chwilę jeszcze to trwało. Teraz tak jak piszesz niestety to powoli przestaje mieć sens jak masz Ltd, Soczewkę, Moa czy Rock Burger np. W sumie na paru osiedlach obecnie trafi się lepsze lokalnie burgerownie niż ich.

To lepiej nie patrz jak ceny podniosła np. Muzyczna albo Express Pizza ta okragla. Lekko ich już bije.

@wiktorek_pl nieźli byli do Swidnickiej. Potem już
@pasta_alla_carbonara jestem ciekawa jak to będzie z tym podnoszeniem cen przy jednoczesnym uciekaniu klientów. Bo sama po sobie widzę, że przez te ceny i spadki porcji i jakości coraz mniej jem na mieście, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu zamawiałam dość często.
Teraz jak nie mam czasu ugotować sobie do pracy, to prędzej wejdę do żabki i kupię bułkę, paczkę sera żółtego i rzodkiewkę i zrobię sobie kanapki, niż coś zamówię, gdzie wcześniej
Moa


@wiktorek_pl: jakiego burgera wziąć w moa, żeby był dobry? Byłem ostatnio pierwszy raz i wziąłem jakiegoś z jalapeno, nachosami, avocado i czymś tam. No było to mocno średnie i nie miało podjazdu do pasibusa sprzed 3+ lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wujekwichura: nie lubię buraka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A, no i jak zamówić tam dobrą bułkę, bo ta też była lepsza w pasibusie, który podobno od zawsze był #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
@Ogau No to widocznie Ci nie podpasuje Moa. Moa jest specyficzny mimo wszystko :)

Burak w niektórych połączęniach tam można spokojnie poprosić żeby wyjęli. Natomiast dla niektórych Moa jest tragiczne i mają prawo do takiej opinii.