Wpis z mikrobloga

Witam Koliedzy
Postanowiłem dorosnąć i kupić sobie wreszcie porządny multimetr zamiast Uni-t za 30 zł.
Może ktoś z Was kupował jakiś niedawno i może podzielić się uwagami? Myślę nad Brymenami.
Zależy mi na CAT IV 600V, silikonowych kablach itp. jakościowych bzdetach.
Zastosowania możliwie szerokie, elektryka nn, samochód, automatyka.
Do użytku domowego, ale nie chciałbym się wstydzić go wziąć do pracy xD (ale na flexowanie Flukiem szkoda mi kasy).

#elektryka #automatyka
Uri_ - Witam Koliedzy
Postanowiłem dorosnąć i kupić sobie wreszcie porządny multimet...

źródło: comment_1659863340lGDeaL5F3PgpV4ZsE95Dfb.jpg

Pobierz
  • 13
@Uri_: Pytanie czy na pewno potrzebujesz nowego? Brakuje Tobie jakiś funkcji w tym prostym modelu? Bo jak tak sobie ja pomyśle to u mnie 95% pomiarów to jakieś napięcie, rezystancja, ciągłość :)
@Pipot: tego uni-ta kupiłem zanim poznałem prawo ohma i zanim dowiedziałem się że prądu nie mierzy podłączając amperomierz równolegle xD
@Pipot: tak, chociażby pomiar napięcia tylko do 250V (teraz nawet w gniazdkach 1-f bywa więcej), a przede wszystkim jakości i bezpieczeństwa
@Uri_: Podaj model z ciekawości. Bo to aż dziwne że tylko do 250 VAC.

Co do takich wymagań to ja bym polecił dalej jakiś budżetowy multimetr do 100-200zł. Spoko mieć True RMS plus podświetlany ekran. I tyle. Dla mnie fajny jest automatyczny wybór zakresu, chociaż wiem że nie każdemu to pasuje.

Ja korzystam z UNI-Ta i jest spoko. Brymen też okej. Fluke to wiadomo wysoka półka. Na Pepperze sobie chwalą jako
@raFFcio: ja sądzę, że jeśli mierzy się głównie (tylko?) napięcia DC, czasem 50Hz i rezystancję, bez ciśnienia na super dokładne pomiary true rms przebiegów odkształconych, z możliwością ich akwizycji do peceta, to taki UNI-T spokojnie wystarczy.
Tak w sumie jedyne, czego mi osobiście brakuje w takich średniopółkowych miernikach, to szybki test przejścia.