Wpis z mikrobloga

mieszkam na 1 pietrze, oglnie sa dwa pietra. sasiad z parteru chcialby ocieplic 8 albo 10 styropianem dwie glowne sciany (moj duzy pokoj). w mieszkaniu jest ogolnie bardzo cieplo np. w takie upały jak dzis. sasiad na parterze narzeka ze przez brak ocieplenia wyłazi mu grzyb. czy generalnie na takim ociepleniu 8 albo 10 moze byc u mnie za ciepło? ja mam profile i wełnę, sąsiad nie. ja ogrzewam podlogowke (maty), a sasiad gaz i rosnące ceny za gaz tez sa dla niego powodem. czy to nam obu moze wyjsc tylko na dobre i w zimie docenimy ten styropian? w takie upały moje głowne sciany sa bezposrednio grzane przez slonce, jego sa schowane inna dobudówką na parterze.

#remont #mieszkanie #remontujzwykopem
Pobierz presburger - mieszkam na 1 pietrze, oglnie sa dwa pietra. sasiad z parteru chcialby o...
źródło: comment_1659729573vFFuiAuCAyJvZnAa2uISqN.jpg
  • 23
@Nartenlener: to też prawda własnie on ma problem z wentylacja, wielokrotnie mowil o tym. kuchenne smrody slabo mu wynosi na zewnątrz. musze mu na to zwrocic uwage, bo to moze byc klucz. a on twierdzi ze ociepleniu temu zaoszczedzi krocie na gazie
@Nartenlener to może być jeden z czynników. Ogólnie jeżeli nie ma ocieplenia to występują mostki termiczne, które mogą doprowadzić do kondensacji pary i skraplania się wody na ścianach, przez co tworzy się woda i grzyb ma idealna powierzchnię do powstania. Dodatkowo w tych mismejscach może być odczucia chłodu itd. Wentylacja też powinna być zapewniona, ale w tym przypadku może być tak, że po zaizolowaniu te czynniki znikną