Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@parobek677: w mojej się starają, nawet krew biorą, wampiry ebane. Dwie godziny w kolejkach, bo lekarze i pracowników i ludzi na przemian brali.
Na każdym kroku przypominają, że jesteś niewolnikiem we własnym kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 275
@parobek677: no i dobrze, że są te badania, dla większości Polaków to jedyna profilaktyka z jaką się zetkną. Później na takich co się nigdy nie badają wszyscy musimy się składać, bo ignorowali objawy i poważnie zachorowali.
  • Odpowiedz
@przyjaciel_golomb:

no i dobrze, że są te badania


@przyjaciel_golomb: nie nazwałbym tego badaniami, lekarz tylko sprawdza czy jeszcze żyjesz i przybija pieczątkę XD

Gdyby chociaż były w tym podstawowe badania krwi, to można by to nazwać profilaktyką. W obecnym systemie to tylko easy money dla lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@parobek677: problemy wykryte w moim przypadku na tych rutynowych kontrolach:

1.
- RTG płuc (10 lat temu) wykryte ognisko zagęszczeń śródmiąższowych w płucu lewym ok 1cm
- w dalszej diagnostyce TK klatki piersiowej, biopsja i wykluczenie nowotworu
- obserwacja i tk co 5 lat - diagnoza końcowa - 1cm blizna po przebytym, niedoleczonym zapaleniu płuc
- obecnie zwapniała (do diagnostyki co 5 lat, bo może się 'znowotworyzować'

2. (mniej epickie)
-
  • Odpowiedz
@parobek677: Patologia w pełni, polak musi czuć się doceniony że mu kapitan polska pozwoli robić.
@przyjaciel_golomb: Może po to jestem pelnoletni abym był sam w stanie się zajmować swoją profilaktyką? Po to pracuję aby było mnie stać na dobrej klasy specjalistów, a nie żeby czekać w kolejkach do jakiś randomów.
  • Odpowiedz
@parobek677: Szczerze to bardzo chciałbym żeby to tak wyglądało. Ja niestety dostałem skierowanie do przychodni w której spędziłem 8h. Od poboru krwi po laryngologa, okuliste, neurologa i kilku innych lekarzy, dodatkowe stanie w kolejkach i ciągłe #!$%@? się, a najlepsza była babka co nie chciała mi podbić pieczątką, bo mam lekki lęk wysokości i nie mógłbym przez to pracować jako kierowca ciężarówki XDDDD No #!$%@? cyrk na kółkach XD
  • Odpowiedz
  • 10
@przyjaciel_golomb xD jaką profilaktyka i na cholere mi to gówno? Lekarz patrzy czy oddycham i podbija pieczątke. Marnuje czas a lekarze zamiast leczyć ludzi to zajmują się sprawami z dupy.

Zresztą świetnie pokazujesz braki myślenia w narodzie. To nie jest zaden wybor medycyna pracy lub nic. Gdyby nie badania medycyny pracy to ci lekarze zajmowaliby się leczeniem i badaniem rzeczywiście potrzebujących. Każda wizyta medycyny pracy to wizyta mniej w innych specjalizacjach. Marnujemy
  • Odpowiedz
@przyjaciel_golomb: Zajebiście że są badania, ale problemem jest to, że ich nie mogę zrobić przez brak terminów. Teoretycznie wczoraj miałem wszystko załatwić, a w przychodni mi gadają że badania wysokościowe to oni wykonują tylko 18.08 XD czyli nie mogę pracować przez najbliższe 2 tygodnie, bo biurokracja. Nie mam problemu o robienie tego, ale mam problem o to że nie da się ich w jeden dzień sensownie załatwić.
  • Odpowiedz