Wpis z mikrobloga

Hej.
Mam pytanie może będziecie w stanie mi pomóc.

Czy da radę zbudować rozbudowaną funkcję "wyszukaj pionowo", która będzie mi pobierała dane z kilku arkuszy?

Np.
Mam arkusz główny i chciałbym aby za pomocą funkcji podgrywało mi w nim dane z akrusza2, arkusza,3 arkusza4, arkusza5 itd.

Aktualnie stanąłem na takim etapie
=JEŻELI.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(A1;'Tabela1'!A:K;11;0); WYSZUKAJ.PIONOWO(A1;'tabela2!A:K;11;0))

Niestety ta funkcja pozwala mi pobrać dane tylko z dwóch arkuszy.

Następnie wyszukałem poniższą funkcję, aczkolwiek niestety nie chce mi działać
jeżeli.błąd(wyszukaj pionowo(A1;'Tabela1'!A:K;11;Fałsz);"")&jeżeli.błąd(wyszukaj pionowo(A1;'Tabela2'!A:K;11;Fałsz);"")&jeżeli.błąd(wyszukaj pionowo(A1;'Tabela3'!A:K;11;Fałsz);"")

Macie może jakiś pomysł jak powinna wyglądać poprawna funkcja?

#excel #pytanie
  • 4
@Polinik:
Niestety mój poziom exela jest średni także nawet nie mam zielonego pojęcia jak działa power querty plus z pliku który mam na myśli działa kilka osób, także pobawię się tą funkcją x.wyszukaj, w każdym razie za pomoc.
@nxxxk: PQ to moduł wbudowany w Excela, służy do pobierania, obróbki i transformowania danych, które można potem znów wypluć do arkusza Excela.
W Twoim przypadku -- z poszczególnych tabel zaciągasz dane do PQ, jeśli tabele mają różne formaty i struktury -- w PQ doprowadzasz je do takiej samej formy, scalasz w jedną tabelę, następnie importujesz tabelę, którą chcesz uzupełnić, robisz w PQ odpowiednik WYSZUKAJ.PIONOWO() (tu to się nazywa relacjami, analogicznie do
Niestety ta funkcja pozwala mi pobrać dane tylko z dwóch arkuszy.


@nxxxk: Nie. Możesz pobrać dane z większej liczby arkuszy, ale zamiast drugiej WYSZUKAJ.PIONOWO musisz użyć JEŻELI.BŁĄD(WYSZUKAJ.PIONOWO(...))

aczkolwiek niestety nie chce mi działać


@nxxxk: Druga formuła też musi działać, pod warunkiem, że zakresy wejściowe są podane prawidłowo a wyszukiwana wartość w którymś z nich występuje