Wpis z mikrobloga

@FightMaker: migawka w d600 spokojnie 500k przeleci, a gumy można podkleić

poza tym sam gość napisał, że migawka przy 100k była na serwisie (czyli wymieniona), więc ma 52k (spokojnie 10% żywotności)
@Gippo86: Migawka w d600 jest przewidziana na 150k wyzwoleń, a nie 500. Może wytrzymać te 500k, albo i nawet 700, jeżeli mamy duże szczęście, ale równie dobrze może paść przy 155, albo 50. Bo to jedynie przewidywana przez producenta wartość, a nie gwarantowana. A prócz migawki są też inne ruchome części. Tak, czy inaczej, ja bym na pewno nie kupił zużytego aparatu. A odklejające się gumy bardzo często świadczą o tym,
@MirkoSyrko: proszę pana, jeśli ktoś ma stałą ogniskową w telefonie, a za tym całe zaplecze AI, które dopieszcza zdjęcie to nie wiem czy lustrzanka ze stałym obiektywem będzie atrakcyjna, gdzie wszystko trzeba podciągać ręcznie

Jak będzie to obiektyw 50 mm w iPhonie, gdzie zdjęcie samo się upiększy to na pewno on wygra z jakimś 50 mm przy upośledzonym body entry level.
@Adam_Konarski_z_Katowic: Rozumiem, ale ja odebrałem ten post jako to, że jego narzeczona chce się uczyć obsługi. Sam miałem swoją lustrzankę za 1,5k i bardzo dużo się nauczyłem dzięki niej. A powiedzmy sobie szczerze bokeh na telefonach jest bardzo sztuczne na dzień dzisiejszy.
@MirkoSyrko: proszę pana, lustrzanka między 1 000 PLN a 1 500 PLN to różnica jak między samochodem za 10 000 a 15 000 pln. A w obu aparatach obiektywy będą kosztować tyle samo, więc odejmijmy te 300-600 PLN i przeanalizujmy co nam zostaje.

W mojej opinii lepszym wyborem byłby obiektyw zmiennoogniskowy. Jednakowoż cena zadowolajacego obiektywu zablokuje możliwość zakupu dobrego body. Stąd propozycja zakupu aparatu o dobrym zoomie, p900 ma też dobre
@Adam_Konarski_z_Katowic: Nie zgodzę się. Uważam, że nawet stara używana lustrzanka z najtańszą 50 jest w stanie wykonać lepsze zdjęcie niż smartfon. Mam w szafie lustrzankę z 2004 roku i dalej daje radę. I nie, nie jestem dziadem co broni aparatów za wszelką cenę. Po prostu telefony przez malutką matrycę robią strasznie "płaskie" zdjęcia, a jeśli już uruchomimy tryb portretowy to wygląda to, tak jak wcześniej napisałem, sztucznie.
Nie zgodzę się. Uważam, że nawet stara używana lustrzanka z najtańszą 50 jest w stanie wykonać lepsze zdjęcie niż smartfon


@MirkoSyrko: nigdzie nie powiedziałem, że taki aparat zrobi gorsze zdjęcie, więc proszę nie manipulować słowami. Inna sprawa, że obróbka zdjęcia, czyli sam proces wywołania to dość rozległy warsztat, który wymaga od użytkownika dobrej klasy sprzętu i oprogramowania.

@MirkoSyrko: zadam jedno pytanie: czy może Pan zagwarantować, że użytkowniczka nie znudzi się