Wpis z mikrobloga

Hej,

od 2 lat zmagam się z różnymi bólami kręgosłupa/bioder - w końcu byłem na rezonansie, no i powychodziło... L3/4/5 protuzje krążków, zniesienie lordozy, cechy tworzącej się przepukliny itd... Jak powiedział ortopeda skutek "niehigienicznego styl życia" czyli praca siędząca + młodość na graniu w gierki w pozycji krewetki :D

No i teraz #!$%@?ąc od innych zaleceń/rehabilitacji, dostałem rekomendacje kupna nowego materaca. Rzeczywiście, najgorzej boli mnie rano i czuje że leżąc bardzo się zapadam i kręgosłup mi się zgina - szczególnie na boku.
Czy jest może tu jakiś spec mogący polecić nowy materac? Czy mirek @Milano jeszcze tu bywa?

Mój wzrost i waga: 183/83
Żona: 168/63 - z nią też kolorowy nie jest: wrodzona wada kręgosłupa: skolioza, brak lordozy szyjnej, "kurza klata". Generalnie twierdzi, że nie lubi twardych materaców.
Budżet: jak ma pomóc to bez znaczenia

#materace #materac #meble #sen #lozko #sypialnia #urzadzajzwykopem
  • 5
@Honou: Ważne aby ruszt, czy płyta pod materac były odpowiednio sztywne (grube) bo inaczej najlepszy materac i tak będzie się zapadać. Chyba najlepsze to kieszeniowe około 7 strefowe, plus kilka centymetrów dobrej pianki, w dużych sklepach i także specjalistycznych z materacami można się kłaść i poprzymierzać, a kupić i tak na allegro za kilka stów od producenta...

Większość Polaków od zbyt długiego siedzenia ("uczą" tego w szkole) ma jakieś tam zmiany
@Wychwalany: obrotowych, nie zmieniam istotnie położenia wzdłuż materaca
generalnie jest w porządku, natomiast trochę problem jest w pozycjach bardziej bocznych gdy leży się na ramieniu, stawie ramiennym, barku, ale to też wymusza inne pozycje, bo organizm z jakiś względów to tylko by na boku chciał leżeć i to na jednym, w jednej pozycji