Wpis z mikrobloga

#lostciekawostki #lost s03e19 - "The Brig" / Data emisji: 2 maja 2007 / Dni na wyspie: 88-89 (81-88 we flashbacku) / Flashbacki: Locke

1. "Brig" w tytule oznacza pomieszczenie służące jako więzienie na statku, lub zwłaszcza na okręcie
2. Cooper twierdzi że wyspa to w rzeczywistości piekło. Wg popularnej ale obalonej fanowskiej teorii wyspa była nie piekłem, lecz czyśccem. Nawiązanie do tej teorii pojawi się w s06e09
3. Dłoń Locke'a jest zabandażowana w s03e15, w pierwszym flashbacku bieżącego odcinka widzimy że ugryzł go ojciec
4. Możliwe że "stare miejsce", jak nazywa to Ben, to kolumna, do której przywiązany jest Cooper. Sugerowałoby to że znajduje się ona na wyspie od bardzo dawna
5. Dokumenty jakie daje Richard Locke'owi zawierają policyjny raport w języku francuskim, opisany "Ford, James (aka. Sawyer)"
6. W obozie Innych można zauważyć Zacha i Emmę, porwane dzieci z tylnej części samolotu, wraz z Cindy
7. Richard oficjalnie przedstawia się Locke'owi, ale później dowiadujemy się że pierwszy raz spotkali się 50 lat wcześniej, i Richard wiele razy odwiedzał Locke'a od tej pory
8. Cooper mówi Sawyerowi że Locke nie żyje, bo jego samolot rozbił się na Pacyfiku i wrak odnaleziono na dnie oceanu. Co prawda samolot faktycznie rozbił się na wyspie na Pacyfiku, jednak fałszywy wrak, o którym myślał Cooper, został odnaleziony w oceanie Indyjskim
9. Nagranie Juliet miało miejsce prawdopodobnie 87. dnia, ona twierdzi jednak że była to sobota rano, co oznaczałoby że był to dzień 88. Nie zmienia to faktu, że Ben odsł#!$%@? je dnia 86.
10. Pseudonim Tom Sawyer, którego używa Cooper pochodzi od bohatera książek Marka Twaina. Sam twierdzi że wybrał go, bo "Huckleberry Finn" (inna postać z książek Marka Twaina) było już zajęte
11. Jedna z najpopularniejszych historii z "Przygód Tomka Sawyera" to ta, gdzie Tomek podstępem nakłania inne dzieci do wykonania jego zadania (malowanie płotu). Podobnego podstępu używa Locke w stosunku do Sawyera
12. Kate opuszcza namiot Sawyera w środku nocy twierdząc, że nie może spać jeśli nie jest w swoim namiocie. Analogicznie tłumaczył się Locke przed Helen opuszczając jej łóżko w jednym z jego wcześniejszych flashbacków
13. Ben mówi do Locke'a "Nie mów mi, czego nie mogę zrobić". Jest to jeden z dziewiętnastu razy gdy to zdanie zostało wypowiedziane w serialu
#lostciekawostki
  • 2