Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...

źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg

Pobierz
  • 307
  • Odpowiedz
@mentalista92: Te 3 tygodnie to trzeba by mieć na samo NYC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przez połowę tego czasu teoretycznie zobaczyłem wszystkie obowiązkowe miejscówki - muzea, teatr, mecz Yankees - ale drugie tyle chętnie bym przeznaczył, żeby pochodzić po barach, pochodzić na koncerty jazzowe, posiedzieć w parkach bez patrzenia na zegarek, poodychać miastem.
  • Odpowiedz
oraz w jaki sposób zorganizowałes sobie wycieczkę.


@kocurowy: Kupujesz bilety co jakiś czas na promkach jeśli chcesz budżetowo np. fly4free z alertem na bilety do USA z Polski, a potem przez dłuższy czas poszperać o bilety między miastami w USA szukając okazji na skiplagged, skyscanner, momondo pod twój termin. Naprawdę to nie jest takie ciężkie ;) Kwestia fantazji.
  • Odpowiedz
  • 0
@mentalista92 Przejdź się po starej naziemnej linii metra, nie pamiętam jak się nazywa, która jest zmieniona w deptak. Fajne widoki są na miasto ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mentalista92 zazdro Ja się też do Stanów wybieram w 2020 roku #!$%@? covid mi to pokrzyżował a mieliśmy już bilety zakupione do L.A LOTem. W tym roku psycho inflacja,kosmiczny kurs dolara i znowu dupa ( ͡° ʖ̯ ͡°) może za rok się uda
  • Odpowiedz
@mentalista92: Bylem w NYC bodajze 11 razy i za kazdym razem czuje sie jakbym byl tam pierwszy raz. Miasto jest doslownie magiczne. Oczywiscie mowie pod katem krotkich wypadkow, a nie mieszkania. Ale no ma cos w sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jezeli masz wolne srodki to polecam lot helikopterem na okolo Manhattanu
  • Odpowiedz
@mentalista92: jak piszesz o wysokich cenach, to od razu konkrety, bo to co dla jednego sufitem, dla drugiego podłogą.
Tym bardziej że ostatnio w Polsce ludzie to nawet obiad w restauracji za 50 zł wrzucają jako PARAGON GROZY ...
  • Odpowiedz