Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki denerwujący problem z wycieraczkami / przednią szybą. Po każdym przejechaniu wycieraczką zostaje na 1-2 sekundy taka denerwująca mgiełka, która momentalnie znika. I o ile przy mżawce czy jakimś tam zachlapaniu to w niczym nie przeszkadza, to jazda w deszczu (zwłaszcza w nocy) jest maksymalnie #!$%@?ąca i w sumie niebezpieczna, bo jak wycieraczka zasuwa w to i z powrotem to ta mgiełka utrzymuje się non stop.

Zmieniłem płyn do spryskiwaczy, zmieniałem wycieraczki, wyczyściłem szybę benzyną ekstrakcyjną, nałożyłem wycieraczkę w płynie i generalnie #!$%@? to wszystko daje, co robić z tym fantem? Polerować szybę? Miał ktoś coś takiego? (°°

#motoryzacja #samochody #auto #cardetailing
  • 12
@Czysta-Bryka_pl: Jeszcze nie, dopiero co wróciłem z garażu #!$%@? po czyszczeniu benzyną. Muszę kupić i spróbować z tym czymś ale to dopiero po weekendzie, mam nadzieję, że nie będzie padać.
@tagan: Możliwe, że na szybie masz kamień z twardej wody. Nie da się go usunąć żadnymi płynami, ani benzyną czy podobnymi. Normalnie też go nie widać, można go dostrzec właśnie w momencie jak szyba jest mokra, widać wtedy jakby plamy a po odparowaniu wody to znika i wydaje się że jest czysto.

Dlatego trzeba środka ściernego w postaci mleczka do szkła, czyli glass polisha. Nie zaszkodzi spróbować ;)
@tagan: wkrętarką będzie szybciej ale ręcznie też spokojnie zrobisz. Wystarczy taki aplikator z filcem i mleczko do szkła i powinno zejść. Ogólnie taki glass polish, później przemycie płynem do szyb to jest świetne przygotowanie pod niewidzialną wycieraczkę ;)