Wpis z mikrobloga

- Mamoooo, możemy jechać na górski spływ?
- Mamy górski spływ w domu - na 'Mazurach'
- Górski spływ w domu:
Rzeka_Wel.jpg


Wybrałem 'najmocniejsze' 15km - od Lidzbarka do Trzcina przez słynne 'Piekiełko'

#podroze #podrozujzwykopem #kajakarstwo #kajaki #splywkajakowy #przyroda #rzeki #wel #warminskomazurskie #ziemialubawska #terralubavia
Pobierz zuchtomek - - Mamoooo, możemy jechać na górski spływ?
- Mamy górski spływ w domu - n...
źródło: comment_1659533883QT1c9o5dEjs5Wiu1Nj5wgt.jpg
  • 11
@zuchtomek: Tam poczatkowy odcinek jest w miarę spokojny, oprócz powalonych drzew i innych przeszkód. Ten hardkorowy odcinek to tzw. "piekiełko". Organizator mówił, że w ostatnim sezonie nikt nie przepłynał bez wywrotki ;). Jak coś to polecam kajakiempowelu.pl byłem kilka razy na spływie, a to był chyba najbardziej top organizator. Dał nam nawet mapki zalaminowane, żebyśmy się orientowali gdzie w trasie jesteśmy, ogólnie bardzo fajny gość z duża wiedza o regionie.
@cloud7: Sam sobie laminuję mapki ;P
Organizatora znam bo na różnych odcinkach Welu parokrotnie byłem, ale na piekiełku jakoś jeszcze nie :D
Zależnie kto ma bliżej (kilometr z przyczepą to już 3,50zł (°° ) to biorę od nich albo z Nowego Miasta Lubawskiego (oprócz Welu obsługują Drwęcę), a ostatnio w czerwcu płynąłem niepopularną, a przez to bardzo kameralną- rzekę Skarlankę, choć
Pobierz zuchtomek - @cloud7: Sam sobie laminuję mapki ;P
Organizatora znam bo na różnych odc...
źródło: comment_1659534596fHp2j8NZwkBVcpKgOCzQ4y.jpg
@zuchtomek: Moim zdaniem powinien być zakaz wypożyczania traperów na zwałki (albo generalnie wszystkiego powyżej 3m) bo to znacznie opcje zachowania się przed przeszkodami na wodzie ogranicza.
Ale wiadomo, wypożyczalnie nie chcą słuchać marudzenia, że kajak wywrotny albo jeden ruch wiosłem powoduje skręt o 90 stopni.
Jak możesz to daj znać już "po" ile czasu płynęliście i czy jest chociaż z metr głębokości, bo coś mi się zdaje, że znajdę chętnych na
@kajakkazimierz: Wiesz co no tu też trzeba zrozumieć wypożyczalnie - to jednak nie jest rejon na kajakarstwo 'ekstremalne', a takie spokojne spływy Drwęcą czy innymi etapami Welu wybierają często na jakieś wieczory kawalerskie czy imprezy integracyjne i często można spotkać kompletnych amatorów (nie żeby było w tym coś złego) więc rozumiem, że nie wypożycza się 'lepszego' sprzętu - swoją drogą, jak jesteś 'w temacie' i wiesz czego chcesz to często mają