Wpis z mikrobloga

I to tyle? Nisko pan ustawia poprzeczkę.

- Uważam, że wszystko, co robi PiS w obszarze tak zwanej obyczajowości - LGBT, mniejszości, uchodźcy, emancypacja kobiet, aborcja - jest genialne.

Ha, a więc jednak blisko panu do tego „Do Rzeczy"!

- (śmiech) Ja wiem, że to się panu marzy, panie Grzegorzu, ale chodzi mi o to, że wszystkie te działania PiS niesamowicie przyspieszą zmiany obyczajowe i mobilizują młodych, dobrze wykształconych mieszkańców dużych miast, zwłaszcza kobiety. A taki minister Czarnek na przykład, o, on potrafi polityzować i zbuntować każdą szkołę! Wiem, o czym mówię, w Badenii-Wirtembergii tak robił w latach 80. minister edukacji z CDU. Też przy każdej okazji prowokował, obrażał, wprowadzał jakiś kiczowaty pseudopatriotyzm i staroświeckie cnoty do szkolnictwa. Całe pokolenia uczniów pchał w ramiona Zielonych i lewicy. Dlatego mnie to wszystko specjalnie nie niepokoi. Naprawdę zaniepokojeni powinni być konserwatyści. PiS doprowadzi do tego, że za parę lat konserwatyzm w Polsce nie będzie się kojarzyć z Jerzy Buzkiem, Wiesławem Chrzanowskim czy Aleksandrem Hallem. Młodzi będą myśleć, że konserwatysta to ktoś, kto jest uczciwy jak Czarnecki, elokwentny jak Kaczyński, skromny jak Glapiński i umiarkowany jak Terlecki, a do tego cały czas myśli tylko o seksie, niczym Jędraszewski. I jednocześnie ma wyrzuty sumienia. Oto obraz polskiego konserwatyzmu po PiS

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28722294,klaus-bachmann-ukraina-zyskalaby-oddajac-rosji-krym-i-donbas.html

Klaus Dieter Bachmann – niemiecko-polski dziennikarz, publicysta, historyk, politolog, profesor nauk społecznych, w Polsce od 1988 r.

#polska #bekazprawakow #bekazkatoli #bekazpisu
spere - I to tyle? Nisko pan ustawia poprzeczkę. 

- Uważam, że wszystko, co robi P...

źródło: comment_1659513806GUatCtPGI2IufdrHPUv9Be.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@spere: Pan Niemiec z rigczem. Nikt tak nie zepsuł państwa jak PIS, ale jednoczesnie nikt tak nie pobudził społeczeństwa obywatelskiego i nie ośmieszył konserwatyzmu.
  • Odpowiedz
@spere:

za parę lat konserwatyzm w Polsce nie będzie się kojarzyć z Jerzy Buzkiem, Wiesławem Chrzanowskim czy Aleksandrem Hallem

Tak w sumie jest już teraz - polityczny konserwatyzm w zasadzie w mainstreamie nie istnieje. Tu i ówdzie pochowały się jeszcze dinozaury pokroju Sienkiewicza, czy Sikorskiego, którzy zresztą coraz częściej mówią językiem klasycznego liberalizmu. A zresztą, dla typowego pisowca czy konfederaty to coś, co w cywilizowanym świecie nazywa się "politycznym konserwatyzmem" to
  • Odpowiedz
@spere: pan niemiec ma rację. Mamy szczęście, że pisowcy są na tyle tępi i pozbawieni myślenia przyszłościowego, że nie zauważają, jak mocno pchają najmłodsze pokolenia na lewą stronę. Może dzięki tej pracy u podstaw po jakichs 10 latach będziemy mieli cywilizowane państwo na wzór europejski.
  • Odpowiedz
@spere:
Widać jak na dłoni jak z kopyta ruszyła teraz laicyzacja kraju. Jeszcze starsze pokolenia trzymają procenty, ale to ostatnie podrygi. Naród wreszcie zrzuca ten kretyński stan 'wierzący niepraktykujący'
  • Odpowiedz
nie ośmieszył konserwatyzmu


@Rapidos: Tylko że PiS reprezentuje pseudokonserwatyzm, a obrywa się normalnemu konserwatyzmowi. A szkoda.

jak mocno pchają najmłodsze pokolenia na lewą stronę


@Wolferros: Pytanie - czy to jest dobre dla naszego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
Świetny wywiad, miałem okazję przeczytać całość w wersji papierowej. Liczę na więcej rozmów z nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz