Wpis z mikrobloga

cześć

Zapraszam Was dzisiaj do Świebodzic (dolnośląskie), które położone są nieopodal Zamku Książ. Odwiedziłem je niedawno w uwagi na mury obronne.
Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Świebodzicach:
- Mury obronne w Świebodzicach powstały w drugiej połowie XIV lub na początku XV wieku. Ich długość przekraczała 900 metrów, a do dzisiaj zachowało się 70-80%.
- Na rynku stoi klasycystyczny ratusz z drugiej połowy XVIII wieku.
- Nieopodal rynku znajduje się kościół św. Mikołaja, który pierwotnie powstał w XIII wieku, ale spłonął w pożarze w 1774 roku, a następnie odbudowano go w 1810 roku.
- Na północ od starego miasta znajduje się kościół św. Franciszka z XIII wieku, który powstał jako budowla romańska, a później został przebudowany na styl gotycki.
- W dzielnicy Pełcznica znajdują się ruiny kościoła św. Anny z przełomu XII i XIII wieku.
- Nieopodal od rynku znajduje się Pałac Seidlów w stylu eklektycznym z XIX wieku (obecnie DPS).
- W miejskim parku są ruiny Pałacu Kramstów z XIX wieku.
- W dzielnicy Ciernie znajdują się ruiny Pałacu Wdów z XVIII wieku.

https://www.wykop.pl/link/6760461/swiebodzice-dolnoslaskie-projekt-miasta-stojace-murem/

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #swiebodzice #dolnoslaskie #dolnyslask #polska #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania
antekwpodrozy - cześć

Zapraszam Was dzisiaj do Świebodzic (dolnośląskie), które po...

źródło: comment_1659332580fXncZ9fAFNbwHqkLUvdRMT.jpg

Pobierz
  • 17
@antekwpodrozy: Tyle pięknych miejsc do zwiedzenia w Polsce, aż urlopu brakuje. Ja wciąż nie pojmuje co takiego super jest w wyjeździe do Hiszpanii na SSS (sea, sun, sand) wypoczynek. Przereklamowane to dla mnie, ale cóż - zmierzyłem swoją miarą. Inaczej powiedzą inni po co po tej Polsce łazisz skoro możesz na Kanarach leżec w 38 stopniowym upale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dzikidzik11: ja uważam, że warto wypośrodkować, trochę Polski oraz trochę czegoś poza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze się poszerzy swoje horyzonty :D

Swoją drogą ja jestem zbyt aktywny i na plaży długo nie wyleżę, więc na kanarach to pewnie wiecej bym jeździł i zwiedzał niż plażował :D
@Gorrann: na tym, co jest obecnie raczej ciężko. Niedawno zacząłem migrację na nowszą wersję joomli, ale ponieważ nie da się tego zrobić automatem (z joomli 3 do 4), to robię to ręcznie. Mam ponad 300 artykułów do migracji. Będzie zmienione menu i caly szablon i wtedy mam w planach województwa, ale niestety pewnie potrwa to kilka miesięcy....