Wpis z mikrobloga

Szukam auta, do 50-75tys. Rozstrzał spory - wolę wydać mniej, ale jeśli warto dołożyć, to wtedy górne widełki budżetu.
Z wymagań:
-nie 20 letnia klasa premium :) raczej roczniki 2015+
-benzyna, najlepiej jednostka wolnossąca, prosta w konstrukcji
-automat
-z wyposażenia niewiele, tempomat, podstawowe multimedia, czujniki parkowania.
-możliwie bezawaryjny

Co polecacie w tym budżecie?

#samochody #motoryzacja
  • 10
@ArturR95: W sumie to mam Toyotę Corollę, której chcę się pozbyć, bo więcej stoi niż jeździ.

Biała Comfort 1.6 benzyna z automatem. 30000 km. Kupowałem ją z salonu Toyoty w 2018, gdy miała chyba 6kkm. Nie ma tempomatu, jeździ raczej po mieście, ale nad morze też zdarzyło się pojechać i nie było tragedii.
@ArturR95: wszystkie civic z 1.8vtec (i accord z 2.0) to jest najgorszy możliwy wybór poniewaz fanboye dopadła mania i ceny są nieadekwatne do słabego poziomu jaki reprezentują te auta

benzyna, najlepiej jednostka wolnossąca, prosta w konstrukcji

mamy 2022r a ktoś chce przestarzały silnik z mniejszą wytrzymałością, gorszym spalaniem, słabym przyspieszeniem za konkretną kasę? ograniczasz sobie wybór do dosłownie kilku modeli, większość sensownych aut juz miała wtedy turbo, a z automatem będziesz
@dzem_z_rzodkiewki: Zraziłem się trochę do np. turbodoładowanych silników. Stąd poszukiwania wolnossącego. Argumentacja (może omylna) jest taka, że wolę jeździć i się nie przejmować, niż co chwila odwiedzać mechanika żeby np. turbinę zregenerować. Oczywiście to tylko mój pech a nie ogólna zasada, ale niesmak pozostał.
@ArturR95: dzisiaj kupno wolnossącego bez zamiaru instalacji LPG i trzaskanie 30kkm na taxi nie ma żadnego sensu. Praktycznie już nie ma takich samochodów bo nikt tego nie chce (nawet Dacia ma turbo)

Przecież sama naprawa turbiny po 150-200kkm to nawet nie koszt tego co oszczędzisz na paliwie jak kupisz wolnossącego żłopacza. Jedyny silnik z mojego grona znajomych który stracił kompresję po 205kkm to wolnossący ( ͡° ͜ʖ ͡°