Wpis z mikrobloga

cześć, zastanawiam się nad kupnem nowego komputera ale nie wiem, czy nie lepszym pomysłem byłby upgrade aktualnego
(waham się, bo nigdy wcześniej nie składałem kompa)
budżet to +/- 3000 zastosowanie przede wszystkim gry

podzespoły aktualnego komputera:
karta graficzna: gtx 1050
procesor: intel xeon E32170
ram: 8gb ale to chyba jakiś noname 2x2gb i 4gb

pierwotnie chciałem kupić po prostu lepszy procesor ale słyszałem że różne płyty główne mają różne sockety i nie chce kupić czegoś, co by nie pasowało

waszym zdaniem lepszym pomysłem jest kombinowanie z tym komputerem czy zakup gotowca z hardpc?
z góry dziękuje za pomoc (ʘʘ)

#skladamkomputer #komputery
  • 27
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Nie za bardzo Ci pomogę, bo kiepsko się na tym znam, ale jeśli chcesz zmodernizować kompa, to podaj płytę główną. Może ktoś inny podpowie Ci, czy się opłaca wymieniać podzespoły.
  • Odpowiedz
ale słyszałem że różne płyty główne mają różne sockety i nie chce kupić czegoś, co by nie pasowało


@asdfqwerty123: OPie kup gotowca albo niech ktoś ci złoży bo sobie tylko krzywdę zrobisz...
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: te składaki mają często niskiej jakości podzespoły. w tym przypadku masz dobry procesor połączony z słabą karta graficzną. Jak byś chciał wymienić tą kartę to zasilacz nie daje rady :D Ja swojego sam złożyłem to naprawdę jest dość proste można zobaczyć na yt tutorial co i jak włożyć. Na szybko to ci złozyłem w sklepie x com :
Togira_Ikonoka - @asdfqwerty123: te składaki mają często niskiej jakości podzespoły. ...

źródło: comment_16591219366cFpCGhRLxQIVY3WUlNqVd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
gotowca? Większego skamu nie ma niż gotowce xD


@PoprostuChmiel: Są gotowce i gotowce ¯\_(ツ)_/¯ Te od X-Kom czy Morele to po prostu kupa części z wolnego rynku z ich logo na obudowie.
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Ogólnie nowe podzespoły masz tam tyle że z niższej półki ale i tak w grach mój zestaw jest lepszy i możesz bez problemu na nim zamontować mocniejszego procka lub karte graficzną. Dobrym pomysłem może być też zakup zamiast rtx 3050 rtx 3060 ale to już wyższa cena będzie
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: tak ,stockowe chłodzenie. Mam starą pancerną obudowę bez żadnych dodatkowych wentylatorów i nie miałem żadnych problemów z temperaturą na mojej i5 10400f. Siostra ma i3 10100f bez problemów. Nie sądzę by 12 generacja tego procka była gorsza.
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: To taniej bedzie komuś zapłacić by to złożył niż się z gotowym gównem męczyć. A pamiętaj że ci ten zestaw złożyłem niejako ,,na szybko z dupy" i ktoś z wykopu kto w tym siedzi mógłby złożyć ci coś lepszego z naprzykład radeonami 6600.
  • Odpowiedz