Wpis z mikrobloga

@nonszalancki: @kartofel: czasem to wręcz zazdroszczę takim ludziom, prosty umysł, nie martwi się tym co będzie za 5, 10, 20 czy 50 lat, po prostu żyje sobie tu i teraz. A jestem sobą, człowiekiem na tyle inteligentnym, żeby martwić się przyszłością, i jednocześnie na tyle głupim, żeby niewiele z tym móc zrobić.
  • Odpowiedz
@Bielecki: jakbyś był taki inteligentny to byś wiedział, że to czy się martwisz daną sprawą w żaden magiczny sposób na nią nie wpływa. Osoba inteligentna, samoświadoma żyje w teraźniejszości a nie zamartwia się przyszłością czy rozpamiętuje przeszłość.
  • Odpowiedz
@kartofel
@Bielecki tak z ciekawości, to myslicie że prowadzicie mniej proste życie? Jeśli tak to czym się objawia? Ja pracuję w korpo i nie widzę różnicy między życiem moim a pana z obrazka, tyle że mam inne stanowisko i więcej zarabiam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zasadzka01: nie wiem czy prostsze czy bardziej skomplikowane życie, mówię o umyśle. Ja na przykład martwię się sytuacją w kraju i na świecie, inflacją, czy to wszystko nie #!$%@?, czy nie dopadną nas katastrofy klimatyczne, itd. A proste umysły nie mają takich zmartwień, żyją chwilą i czerpią z niej przyjemność, nie zważając na to co będzie.
  • Odpowiedz
@nonszalancki: przeciez ten czlowiek jest szczesliwszy niz 99% tagu przegryw - ma robote, ma kobiete, dziecko, kolegow, dodatkowo pewnie jakies oszczednosci i samochod tez, czasami sobie pojedzie do kogos z rodziny, tam posiedza przy grillu. a taki przegryw? "mame daj na chipsy" - 20+lat na karku i zadnego doswiadczenia zawodowego
  • Odpowiedz
@Bielecki masz jakieś dziwne wyobrażenie tych prostych umysłów, popatrz co jest na głównej wykopu, co jest najbardziej komentowane na Facebooku, o czym mówią wiadomości w najpopularniejszych radiach i telewizjach, te "proste umysły" zajmują się tymi samymi problemami, ewentualnie tylko żyją w innej bańce informacyjnej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nonszalancki: Kurla, a ja mam myśli że nie dozyje ciekawych wynalazków, że człowiek żyje długo bo na przykład taka pszczoła 3 tygodnie tylko. Ale i tak życie człowieka jest na tyle krótkie że nie zobaczy jak będzie wyglądać świat za 100 lat. Albo myślę sobie czasami czy dałoby się odlepić czas od przestrzeni...na #!$%@? mnie to.?
  • Odpowiedz