Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie, że 1,5 roku po objęciu urzędu przez Dudę 75% wyborców PiSu nie chce by ten ubiegał się o reelekcję?
Albo że po 1,5 roku od objęcia urzędu przez Trzaskowskiego 75% wyborców PO nie chce by Trzaskowski walczył o reelekcję w Ratuszu?

Ja też nie. A to się właśnie dzieje w Stanach.

Jeszcze smutna ciekawostka z tekstu:

"The Biden administration is struggling to get a handle on inflation that has risen to 40-year highs and left millions of Americans struggling with high prices of essentials like food, housing and gas. The spike in prices comes in the wake of the Covid-19 pandemic upending key global supply chains and Russia's war on Ukraine further affecting oil and food prices. Biden's approval rating remains in the 30s, according to a separate CNN poll released earlier this month, and Democrats are bracing for losses in this year's midterm elections."

https://edition.cnn.com/2022/07/26/politics/cnn-poll-biden-2024/index.html

#biden #usa
Dutch - Wyobrażacie sobie, że 1,5 roku po objęciu urzędu przez Dudę 75% wyborców PiSu...

źródło: comment_1659011887FF8mqn9bD4gnWOshnTP5L1.jpg

Pobierz
  • 20
@elf_pszeniczny:

to samo będzie w Polsce jeśli PiS przegra w przyszłym roku

Paradoksalnie, przy całej mojej organicznej niechęci do PiSu, chciałbym żeby te wybory wygrał, bo inaczej odpowiedzialność kompletnie się rozmyje i pójdziemy jeszcze bardziej w dół socjalnej rabbit hole.

"Chleb po 20 złotych? Wina PiSu, my tylko próbujemy ratować sytuację"
"Chleb po 20 złotych? Wina PO która objęła władzę i nie nadaje się na trudne czasy, gdybyśmy my rządzili,
@FrasierCrane:

tam pomijając wpadki i politykę Bidena ludzie po prostu go nie chcą przez kolejne 4 lata po tej kadencji, bo wiedzą ile będzie mieć lat. No i ciekawe kogo wystawią, niby Kamalę, ale ona nie jest jakoś mocno popularna.

Demokraci są w czarnej dupie, gdybym ich tak nie trawił, tobym nawet napisał że mi ich żal. Są w totalnej rozsypce, popisowo przerżną midtermy, nienawidzą Bidena bo to WASP i dzban,
@Dutch: Tak, tak, pamietam, że tam w sumie prezydent rządzi dwa lata, bo potem już kampania reelekcji i generalnie coś więcej może zdziałać za drugiej kadencji xD

Mnie amerykańska polityka przestała dawno fascynować, tylko #!$%@? jak coś przecieka do mojej świadomości.
Szkoda, ze wybór Tulsi Gabbard był nierelany w ostatenich wyborach. Jak się jej oglądało / słuchało, to miało się wrażenie, ze to jest kandydat na którą i wielu Republikanów mogłoby
@Dutch: miała ze dwa czy trzy wystąpienia u Joe Rogan jak kandydowała, to jej nabiło rozpoznawalności (no ale za mało).
Dzięki za polecenie, sprawdzę.
W.A.S.P to mocne lata 80, od nich koleś jest nawet dość mocno pokazany w słynnym dokumencie The Decline of Western Civilization Part II The Metal Years - 1988
https://www.youtube.com/watch?v=5DZu6T8aDCA

smutne jak bardzo gość wtedy chlał (słynny fragment z basenu), no ale potem wyszedł na prostą
https://www.youtube.com/watch?v=yUxXO3eSHa0
@Dutch: cały dokument pokazuje mniejsze i większe gwiazdy metalu z lat 80, oraz także masę wannabe, które karierę dopiero rozpoczynają i większość przepadła.
W dokumencie są np. goście z KISS, Alice Cooper, Aerosmith, Ozzy Osbourne (tam jest słynny fragment jak nalewa sok i nie trafia, ale to było reżyserowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale jest tez W.A.S.P, który był wtedy u szczytu popularności (oni grali albo ballady
@FrasierCrane:

A dokument polecam, te gwiazdy w wielu kwestiach wypadły jak skrajni idioci (no ale czemu miałoby być inaczej jak przechlani / przećpani), ale pozwala się to zapoznać z tą kulturą i latami (dla mnie najlepsze w muzyce :P)

Ja mam taką koncepcję, że stimy (głównie koks) przyczyniły się walnie do stworzenia gigantycznego wolumenu wspaniałej muzyki w '80s, począwszy od one hit wonders typu Falco, przez "metal hair bands", skończywszy na
@Dutch:
Może murikanie mają dosyć starych dziadów ?

A New York Times/Siena College poll earlier this month showed abysmal numbers for both leaders: Biden's job approval scraped 33%, a new nadir, and 64% of Democrats surveyed said they wanted a different nominee in 2024. Meanwhile, 51% of Republicans said they wanted someone other than Trump to be their standard-bearer in the next presidential election -- and despite Biden's unsteady footing, Trump
@naczarak:

Czyli republikanie mają podobnie z Trumpem co demokraci z Bidenem ?

Tak, Republikanie en masse nie chcą by startował Trump. Chociaż skala jest mniejsza. Wielu "flirtuje" np. z DeSantisem.

Może murikanie mają dosyć starych dziadów ?

To prawda.
@Dutch:

W Polsce administracja Bidena ma dość dobrą opinię, ale Amerykanie wiedzą, że panuje tam jeden wielki chaos. Biden podobno jest skołowany do tego stopnia, że ledwo ogarnia swoje stanowisko, a te ciągłe zmiany polityki ukraińskiej to nie wynik kalkulacji i gotowania żaby, tylko rezultat walk poszczególnych frakcji.

Publicyści w USA otwarcie piszą, że w gabinecie Bidena poza Blinkenem i Austinem nie ma osób nadających się do rządzenia w takich okolicznościach.
@callver34:

Biden podobno jest skołowany do tego stopnia, że ledwo ogarnia swoje stanowisko

No weź, Pan Biden nie ma żadnej demencji, jest ostry jak brzytwa, zaorał w debatach, wcale nie funkcjonuje na pompowanych dożylnie nootropach, wcale nie unika konferencji na których mógłby odpowiadać na pytania zamiast dukać z promptera. Najlepszy Prez, nie jest Pomarańczową Mordą, jest w pytkę, jest całkiem spora szansa że przeżyje do wyborów w 2024.