Wpis z mikrobloga

Hej hej, pora na nowy #rower Może macie ochotę wyrazić opinię?

Oto co mówiłem sprzedawcom:
- kompletny amator, spodziewane dystanse < 50km / tyg.
- nawierzchnie mieszane, ale bez ekstremów (DDR i szutry)
- poprzedni rower Kross Hexagon X3
- nowy rower powinien być lżejszy i szybszy
- budżet 3000-5000 zł

W ankiecie rowery wraz z cenami, które prezentowali mi sprzedawcy. Każdym zrobiłem rundkę po placu. Dwa z nich spodobały się "od pierwszego wejrzenia", no ale wolałbym coś bardziej obiektywnego.

Który rower najlepszy?

  • Kross Evado 6.0 - 3700 zł 23.5% (4)
  • KTM 28'' X-Life Action - 5299 zł 5.9% (1)
  • Giant Roam Disc 2 - 4000 zł 11.8% (2)
  • Giant Roam Disc 0 - 5600 zł 29.4% (5)
  • Merida Crossway 500 - 4800 zł 17.6% (3)
  • Madani Cabrero - 2750 zł 5.9% (1)
  • BBF MTX - 2800 zł 5.9% (1)
  • Northtec Halcyon - 2600 zł 0% (0)

Oddanych głosów: 17

  • 5
@unhit: Sam rok temu stanąłem przed podobnym wyborem i wiedziałem, po nieudanym zakupie poprzedniego roweru, że teraz szukam roweru crossowego.
Po kilku przymiarkach i porównaniach wybór padł na Gianta Roam 0 (wtedy jeszcze za 4699 zł) i nie żałuje ani trochę. To wspaniały rower i mimo, że osprzętowo jest trochę mieszańcem to cholernie dobrym mieszańcem. Widzę, że Roam 0 przekracza Twój budżet ale warto rozważyć Roama 1 ponieważ w porównaniu do
@kirk42: Dzięki za opinię! Troszkę spóźniona, bo dziś właśnie kupiłem nowy rower... Giant Roam 0 :) Budżet elastyczny, ale też zauważyłem po dwóch pierwszych wizytach w sklepach, że jak mówię np. do 4000 zł, to traktują jako 4000-4999 zł :p Roam 0 oraz Merida były dwoma rowerami, po których przejażdżce miałem odczucie że to jest "to". Do tego sprzedawca ze sklepu firmowego Gianta wydawał się najbardziej kompetenty, poświęcał mi dużo czasu,
unhit - @kirk42: Dzięki za opinię! Troszkę spóźniona, bo dziś właśnie kupiłem nowy ro...

źródło: comment_1659129512SsG8fUZruPPHPpn4FGA0gm.jpg

Pobierz
@unhit: Gratuluje świetnego zakupu. Mój model to 2021, wiec różni się tylko kolorem - Twój wydaje mi się zdecydowanie lepszy. Polecam Ci tylko zalać opony lepszym mlekiem niż to od Gianta i w drogę! Życzę dużo wspaniałych wycieczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)