Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niemal co trzeci mieszkaniec Wrocławia to Ukrainiec. I ciągle ich przybywa

Próbowałem dodać to wczoraj zanim trafiło na główna ale AMW odrzuca :-\

Fajnie, miasto z 700 tysięcy uroslo do 900 tysięcy (dane z maja czyli teraz jest wiecej) w przeciągu 3 miesięcy.

Już o tym pisałem w kwietniu że we #wroclaw nie słyszę w ogóle polskiego a teraz jest dowód na to że co czwarty lub trzeci jest z Ukrainy. W firmie na 30 cv, 24 sa ukraińskie. Wszyscy nowi pracownicy w firmie od marca to Ukraińcy - mniej można płacić. Polacy odpadają na rozmowach bo chcą za wysokie pensje według szefostwa. Absolwentów polskich w ogóle nie mamy. Zaraz napiszecie ze bejt, ok żyjcie w swojej bance.

Wszystko fajnie I w ogóle cudnie ale teraz przy 16% inflacji i wysokich kosztach kredytów co jak Wrocławianin ma konkurować z tańsza siła robocza? Ma kredyt, rodzinę, i musi obniżyć swoją stawkę by móc konkurować z osobą z Ukrainy. No i nie może mieszkać w 3 w mieszkaniu o diecie chocoshoko.

Pisałem o tym już w marcu że będzie źle ale oczywiście ruska onuca.... Teraz tylko czekać aż rząd da im prawa wyborcze (szybkie obywatelstwo) sypnie groszem i bam mamy wspaniałą przyszłość polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) aż się przypomina " za miskę ryzu"

Dosypac do tego problemy gospodarcze, brak węgla i jakąś bójkę / flashpoint i będzie ciekawie.

A no bym zapomniał, a ile procent mieszkańców jest z Indii, Azji, Afryki, zachodniej Europy? Będzie multikulti jak w Paryżu hahaha.

A już w ogóle mój dziadek co uciekał jako dziecko z kresów jak najdalej od wschodniej ściany i myślał że we Wrocławiu będzie spokój. Hahaha. Biedny ma teraz flashbacki. Wiem wiem, let's turn the page ale musicie przyznać że to trochę śmieszne nie? Uciekasz przed masakrą a na starość słyszysz w piekarni, w sklepie, na ulicy wszędzie język ukraiński.

Ciekaw jestem jak tam na UWr czy pwr. Czy ilość studentów z zagranicy to 100% roku bo mają pierwszeństwo... Ale to za miesiąc się dowiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O a o przedszkolach i żłobkach to bym zapomniał. Rozumiem że wrocławski samorząd przygotował się na kilkadziesiąt tysięcy nowych dzieci i wybudował paręnaście nowych przedszkolu i podstawówek?

#studbaza #pracbaza #jestesmywczarnejdupie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e15bc7c4d073d02feab649
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro rynek pracy jest w stanie wchłonąć tylu przybyszów, to znaczy, że po prostu w tym mieście brakowało rąk do pracy. Skoro na 30 CV 24 są ukraińskie to znaczy, że większość Wrocławian zainteresowanych pracą już takową ma. Mógłbyś się martwić, jakby pracodawcy zwalniali obecnych pracowników i w ich miejsce zatrudniali Ukraińców. Dzieje się tak?
@AnonimoweMirkoWyznania: moj dziadek rasowy Ukrainiec niedobrowolnie został przesiedlony spod Lwowa pod Szczecin. Dwa pokolenia później nie ma żadnego śladu po tym że w 1/4 jestem Ukraińcem :) i myśle ze w dłuższej perspektywie to właśnie nas czeka - Ukraińcy się naturalnie wchłoną i tyle
ChytryDegenerat: @mutencath: ale wiesz ze ten tekst jest ze stand-upu brytyjskiego?

Jeśli musisz konkurować z kimś, kto przyjechał do obcego kraju, to znaczy, że ciężkie życie przed Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Oczywiście że ciężkie życie przede mną bo nie mogę mieszkać w trójkę w pokoju i mam rodzinę oraz kredyt na utrzymaniu. A 20 letni Ukrainiec co ma na utrzymaniu? Do siebie nie wróci bo
1a6e1 9r33n: >Jeśli musisz konkurować z kimś, kto przyjechał do obcego kraju, to znaczy, że ciężkie życie przed Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mutencath : ale czego ty chcesz,jak ci Ukraińcy nie są jacyś upośledzeni a dyplom na który ty zapieprzasz latami taki Ukrainiec kupi sobie na bazarze i nikt go nie sprawdzi (tak samo jak prawa jazdy) bo "to uchodźca wojenny". Jedyna różnica jaką my Polacy
TłustyTygrys: Nie ma 900k ludzi we Wrocławiu. Ukraińcow jest maks 1/4 z tego. No i w ogóle jakim trzeva być bystrzakiem by mieszkać w miejscu z dostępem do jednej z najlepszych uczelni w PL (darmowych do tego) a skończyć konkurując z Ukraińcem o możliwość pracy w fabryce smrodu.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania:

ale czego ty chcesz,jak ci Ukraińcy nie są jacyś upośledzeni a dyplom na który ty zapieprzasz latami taki Ukrainiec kupi sobie na bazarze i nikt go nie sprawdzi (tak samo jak prawa jazdy) bo "to uchodźca wojenny"

Ja nawet dyplomu nie mam i o ukraińców się nie obawiam.

to kluczowym kryterium jest cena za którą ktoś przyjdzie pracować

Gówno-praca, za przeproszeniem, to i gówno-wymagania ¯\_(ツ)_/¯

Nikt CI nie każe zarabiać