Wpis z mikrobloga

Mam pytanko dyskusyjne xD ponieważ jest trend, który w celu odciążenia planety chce ograniczyć spożywanie mleka a raczej wręcz je wyeliminować, aka wgl wyeliminować krowy itp- twierdząc, że mleka i tak nie trawimy- a co w takim razie z kefirem? Maślanką? Jogurtami? Trawimy je i są wręcz mega zdrowe!
Czemu zawsze ta batalia to tylko słyszę "mleka i tak nie tracisz" a zapomina się o całej reszcie? Już pomijam lody! Bez śmietanki to sorbet taki ino ()
#wege #pytaniezdupy #totylkorozkminaniebij #niewiemjaktootagowac
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@troglodyta_erudyta taaak. Ale bardziej mi chodzi o to, że jest kampania- zamień mleko na roślinne! I te roślinne mają mega dużo dodatków aby coś tam podobne do mleka było. Ale to nie wazne- chodzi mi o sfermentowane produkty mleczne- czemu zawsze słyszę "nie pij mleka przecież możesz wziąć sojowe! Krowy są źle muszą przestać być hodowane" i już nikt nie pamięta o produktach fermentacji mlecznej, które są cudowne <3
  • Odpowiedz
  • 0
@MMARS nie wiem jak mleko ale właśnie kefir, maślanką czy jogurt albo te zsiadłe mleko są mega zdrowe, a są produktami pochodzącymi z tego "złego" mleka i wręcz nie widzę, że ich brak po zrezygnowaniu z produkcji mleka każdy olewa xD
  • Odpowiedz
nie wiem jak mleko ale właśnie kefir, maślanką czy jogurt albo te zsiadłe mleko są mega zdrowe, a są produktami pochodzącymi z tego "złego" mleka i wręcz nie widzę, że ich brak po zrezygnowaniu z produkcji mleka każdy olewa xD


@Owoc_w_kreplu: cóż moge powiedziec

Logiczne myslenie przerasta niektóre osobniki gatunku ludzkiego.

Przecież to sie w kółko tak kręci. Coś sie niszczy, zeby pozniej odbudowywac.
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu

właśnie kefir, maślanką czy jogurt albo te zsiadłe mleko są mega zdrowe


Zależy jak dla kogo. Dużo rzeczy jest "zdrowych", ale u części ludzi spożywanie ich jest niekoniecznie dobre, przecież to zależy od osoby i jej organizmu.

Większość ludzi ma jakieś drobne problemy zdrowotne, skórne, trawienne i w tych przypadkach wyeliminowanie pewnych grup produktów przyniesie skutki pozytywne, więc nie można 1:1 stwierdzić, że coś jest zdrowe. Jeden powinien w ogóle nie
  • Odpowiedz
  • 0
@fuechsinn ruch to zdrowie a jak masz chore serce mocno to przy wysiłku umrzesz, więc nie można twierdzić, że ruch to zdrowie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sorbety i jogurty wegańskie mogą być zdrowe ale nie w tym samym sensie
  • Odpowiedz
@Owoc_w_kreplu

No to dokładnie co napisałam przecież, różne rzeczy mogą być zdrowe zależy jak dla kogo i również od składu konkretnego produktu.

Mi np. rezygnacja z mięsa i większej części mega zdrowych produktów zwierzęcych przyniosła bardzo pozytywne skutki zdrowotne, a w życiu się tego nie spodziewałam, że aż tak, skończyły się co chwilę infekcje dróg oddechowych, infekcje pęcherza, zmniejszyła się częstotliwość migren.

Dla kogoś innego może być na odwrót ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz