Wpis z mikrobloga

Mirki, w przyszłym roku będą remontować u mnie drogę i kłaść gazociąg. Pomimo tego, że nie potrzebuję gazu zastanawiam się czy nie zrobić sobie przyłącza i mieć to z głowy, na przyszłość. Kwestia tylko czy:

1. Zrobią mi przyłącze bez wykonywania jakiejkolwiek instalacji na terenie posesji? (Chciałbym mieć po prostu skrzynkę przy płocie gotową na podłączenie instalacji w przyszłości)
2. Jeśli zrobią to czy pomimo tego, że nie będę odbierał gazu (bo nie mam instalacji, duh) będę płacił opłaty stałe (abonamentowa + dystrybucyjna?). To prawie 500 rocznie za komfort posiadania skrzynki, a gazu i tak byśmy używali do gotowania, bo mamy pompę ciepła i PV. Po prostu zastanawiam się czy warto to robić, aby w razie czego mieć dostęp do innego źródła energii.
#gaz
  • 2
Pomimo tego, że nie potrzebuję gazu zastanawiam się czy nie zrobić sobie przyłącza i mieć to z głowy, na przyszłość.


@pedriux: po co Ci to przyłącze?

To prawie 500 rocznie za komfort posiadania skrzynki, a gazu i tak byśmy używali do gotowania, bo mamy pompę ciepła i PV. Po prostu zastanawiam się czy warto to robić, aby w razie czego mieć dostęp do innego źródła energii.


@pedriux: co to jest