Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam spory zapas leku na receptę. Kupiłem w de. W Polsce jest teraz ciężko go dostać. Opakowanie w pl kosztuje 400zl.
Chciałbym odsprzedać za 500zl.
Czy coś mi za to grozi?
Trochę się cykam ze ktoś z neta okaże się smutnym Panem bagietka.
A ja nie wykorzystam wszystkiego do końca daty ważności.
#kiciochpyta #lek #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e0079ea7f3e99959296af3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: może spróbuj na grupach na FB z jakiegoś fake konta - i tak musisz go sprzedać osobiście, bo musi być przechowywany w lodówce przed otwarciem (przynajmniej tak zakładam, bo to substancja podobna do tego co jest w ozempicu). Dużo ludzi jest już na tyle zdesperowanych niedoborem w naszym kraju z gówna i kartonu, że są wstanie dopłacić żeby tylko dostać lek.
@AnonimoweMirkoWyznania: Art. 127a. prawo farmaceutyczne
Prowadzenie pośrednictwa w obrocie produktami leczniczymi bez wymaganego wpisu lub zezwolenia
(...)
2.
Kto bez wymaganego zezwolenia na prowadzenie apteki albo punktu aptecznego prowadzi wysyłkową sprzedaż produktów leczniczych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
3. Kto bez wymaganego zgłoszenia prowadzi działalność w zakresie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza, podlega grzywnie.

Sprzedaż w powyższych warunkach jest karalna.