Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki zestaw TV (do 1800zł, 50"+)?

1. Z Android TV np. TCL 50p615 za 1450zł
2. Bez smarta coś i wtedy do tego Mi Box / Chromecast / Canal+ Box?


W mieszkaniu Netia 1 Gb / 300 Mb (upload/download) + Dekoder EVOBOX 4K.
TV stoi tuż przy routerze / dekoderze - wszystko co się da, będę łączył kablami
W domu korzystam z wifi 5 Ghz, bo szybsza, ale włączone mam obie w mieszkaniu (zupełnie się nie znam jak to jest z komunikacją bezprzewodową z tv, obsługą pasm itp.)

- Korzystam z laptopa z win10 wpiętego w tv (w tej chwili po hdmi, bo tv stary, ale docelowo oczywiście bezprzewodowo): głównie sporty z różnych dziwnych streamów
- Telewizja od czasu do czasu (sport i 1z10 :)
- Ze standardowych aplikacji to Youtube i z rzadka Netflix
- Fajnie jakby dało się przełączać kanały bez kilkusekundowej zawieszki (to jakaś zmora niektórych współczesnych telewizorów)
- Jest okno w pomieszczeniu, ale w pewnej odległości + mam rolety zewnętrzne i zasłony

#tv #chromecast #smarttv #androidtv #mibox #telewizja #telewizor #vod #kiciochpyta #netia #tcl
  • 7
@les: mam tego TCL z pół roku jak nie dłużej tyle że 55 cali, w planach miałem podłączyć go do canal+ boxa jakby Smart kulał ale dałem sobie spokój bo działa na nim ok. Restartuje go jak mi się przypomni, raz na tydzień dwa. Ogólnie z tego co szukałem, to chyba jeden z lepszych TV w tej cenie. Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji ze strony producenta bo przez systemowy update nie
@les: co do różnych dziwnych streamów, wrzuciłem na TV Firefoxa z ublockiem i dało radę oglądać strimsy, potrzebna tylko do tego klawiatura i mysz, ewentualnie sterowanie apka z telefonu
@Porygon: Dzięki za podzielenie się wrażeniami. Próbowałeś łączyć się z tym TV z laptopa? Laptop to moje główne narzędzie pracy i z reguły nawet nie chce mi się przełączać na coś innego (chciałbym się jednak pozbyć kabla hdmi, bo to niewygodne).
@Porygon: Jeżeli ten p615 nie obsługuje 5Ghz, to jest to dla mnie wada (chyba), bo jak rozumiem TV i urządzenia łączące się z nim muszą być w tej samej sieci (a nie chciałbym rezygnować z 5Ghz - szczególnie w laptopie), a podpięcie TV do routera kablem nic nie zmienia, right?
@les: wszystkie urządzenia podpięte do tego samego routera widzą się, niezależnie czy są połączone przez 2,4ghz, 5ghz, czy po kablu. Wyjątkiem są zazwyczaj dodatkowe sieci dla gości, które są odizolowane od głównych
@Porygon: No tak, logiczne. Spróbuję go gdzieś potestować, bo ten Ethernet 100Mbs też mnie martwi. Wiadomo, że skompresowany obraz się przepcha spokojnie i będzie płynnie, ale nieenkodowany obraz z laptopa to już nie wydaje się możliwe. Najwyżej czeka mnie dokupienie chromecasta.