Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaka jest skuteczna metoda sprawdzenia czy mam boreliozę wynikającą z ukąszeń kleszczami w dzieciństwie? Myślę, że mogło mnie ugryźć nawet powyżej 100 kleszczy, co statystycznie przy takim rozmiarze próbki mogłoby już być odpowiednim uzasadnieniem do przebadania. Wszystko działo się tak od 15 do 5 lat temu. Jedyny plus jest taki, że gryzły mnie kleszcze tylko z jednego rejonu Polski, wiec może akurat tam były mniej groźne.

Ale i tak bym się przebadał. Witaminy w normie, lekkie hormony poza ale póki co to nie priorytet. Jeśli chodzi o objawy to nie mam jakiegoś pogorszenia. Z ogólnych objaw pod neurologiczne to nienawidzę słońca i światła konkretnego typu, i mam bardzo niską tolerancję temperatury. Prędzej zaakceptuje marznięcie i pójście w spodenkach na deszcz niż gotowanie się w upale jak teraz. A no i jeszcze teoretycznie mam coś takiego, że jak nie ćwiczę regularnie to mi brak sił, ale jak zaczynam cwiczyc to jest już lepiej. No i te objawy to nie są nowe, a mam je od dawna. Nawet ostatnio czuję się lepiej, bo rozpocząłem leczenie związane z czymś innym co zaniedbałem (cały układ pokarmowy małymi krokami) i decydująca zmiana diety + pewne leki dużo zmieniły, a z czasem bedzie jeszcze lepiej. Ale skoro "wegetuje" w tym roku z tym leczeniem i mnie stać (póki co nie ma co oszczędzać przez inflację) to może pójdę kompleksowo. Czy mam inne objawy to nie wiem ale jak wygoogluje to wyjdzie ze mam depresje i umieram na raka więc ciężko mi to traktować na poważnie, a te co mam jak np komfort cieplny jeszcze pare lat temu bym ignorował ale czym dłużej żyję tym bardziej widzę, że mam trochę inne spojrzenie na świat w tej kwestii niż reszta ludzi xD

Ewentualnie jeśli nie borelioza to może coś innego warto?

#zdrowie #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dac7e860ff6e721859ac0b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: na bolerioze robisz najpierw test Elisa igg igm, jak coś w nim wyjdzie to potwierdzasz western blot igg igm. Najlepiej po wynikach z Elisa skontaktować się z lekarzem zakaźnikiem.