Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@snorli12: @wonsz337: @Zaxean:
Bo w chlewie obsranym gównem zagospodarowanie terenu poprzez wyłożenie kostki brukowej jest uważane za coś premium (tak samo jak meble z IKEI). Jak miasto chce pokazać, że u nich jest luksusowo, to wykładają cały rynek kostką. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Proste, mniejsze koszty na przyszłość.
Wiesz ile kosztuje dobry ogrodnik?
Wiesz ile kosztuje przejazd maszynka do zbierania brudu?
Nie wiesz, ja też nie wiem, ale się domyślam.
  • Odpowiedz
Swoją drogą kiedy byłeś na rynku swojego miasta tak po prostu posiedzieć?

Ja kilka lat temu i zajęło mi to jakieś 30 minut.panie, ekonomia i tyle. Z tą całą betonodoza jest dużo szumu, ale i tak wszyscy mają to gleboko w dupie.
  • Odpowiedz
@snorli12: Ogólnie polecam książkę Zapaść Reportaże z mniejszych miast. Tam masz niektóre rozdziały poświęcone betonozie i główne przyczyny to między innymi: idiotyczne myślenie o dbaniu o zabytki i idiota konserwator zabytków. Bo na przełomie XIX/XX wieku tu nie było zieleni! A poza tym miasta szukają miejsca na różne koncerty, wydarzenia, festyny, stragany i myślą ze wszyscy będą walić do nich drzwiami i oknami a pieniądze będą lecieć z nieba
  • Odpowiedz
@snorli12: Z tego, że w tych krzakach siedziały tylko żule. Teraz jest czysto i zmienia się funkcja rynku. Tutaj większość inwestycji jest dosłownie pod ziemią ponieważ przy okazji jego remontu została zbudowana kanalizacja deszczowa. Nie rozumiem przyczepiania się do tego rynku ludzi z niego nie korzystających.
  • Odpowiedz