Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower #poznan jakie znacie fajne trasy rowerowe w okolicy? Interesują mnie takie gdzie jest minimalny przebieg wzdłuż dróg z samochodami, a maksymalnie dużo odcinków pośród terenów zielonych, idealnie lasów.
  • 13
  • Odpowiedz
@sixFeetAbove: musisz sprecyzować jaki typ tras cię interesuje
jeśli to mają być traski mtb to mogę podpowiedzieć i nawet jakiż gpx dać

-- w turystyce czy szosie/grawelu nie jestem obeznany
  • Odpowiedz
@sixFeetAbove: Oraz jaka długość. Ja sobie robiłem kółko przez las obok malty, wzdłuż Cybiny, stawu mlynskiego, stawu antoninek, tam na drugą stronę trasy 92 i dookoła jeziora swarzędzkiego, później powrót po drugiej stronie zoo, od północy. Trasa miała chyba z 25 kilometrów i prawie cała prowadziła przez lasy i ścieżki rowerowe. Jedynie dłuższy fragment szosą był przy jeziorze swarzędzkim, na Strzeleckiej, ale tam chyba jeździ jedno auto na 5 minut.
  • Odpowiedz
@sixFeetAbove: Z malty kieruj się na jezioro Swarzędzkie, potem na dolinę cybiny, potem Biskupice i jezioro kowalskie, ewentualnie wzdłuż warty na Koziegłowy, potem Dziewicza Góra i do puszczy zielonki. Możesz również jechać wzdłuż warty na południe do Rogalinka. Jeszcze trasa do Doliny Samicy jest fajna, wiedzie przez rusałkę, strzeszynek i kiekrz. Jak kręcą cię dłuższe trasy to z oborniki do stobnicy, a potem na północ, jest tam dużo leśnych dróg i
  • Odpowiedz
@sixFeetAbove: Jak będzie Ci się dobrze jechało, to aż do ujścia samicy do warty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam jest dużo nieoznaczonych na mapach ścieżek szutrowych, warto się po prostu pokręcić po okolicy, zamoczyć stopy i wrócić do domu. Jak pojedziesz, to z kiekrza kieruj się na Pawłowice, a potem na sobotę i na ulicę Gajówka, a potem improwizuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz