Wpis z mikrobloga

Mechanik stwierdził awarię łącznika amortyzatora (przód) w aucie. Jestem umówiony na wymianę ale znajomy mówi, ze po wymianie łącznika powinno się geometrie zrobić. Faktycznie dopłacić żeby zrobili mi geometrię od razu czy bez sensu jeśli miałem robioną jakieś pół roku temu? Znajomy mówi, że może zbieżność po takiej wymianie uciec. Prawda to?

#mechanikasamochodowa #samochody
  • 15
Po wymianie amortyzatorow tez nie trzeba geometrii robic


@Kris_777: A to akurat bardzo różnie bywa i zależy po prostu od konstrukcji zawieszenia.
Ogólnie tam gdzie amortyzator jest elementem ustalającym zawieszenie tam trzeba.

A jest nim w popularnych (przynajmniej z przodu) MacPhersonach
@hellfirehe: Przeciez po demontazu MacPersonów nie trzeba robic geometrii gdy sie nie odpina wachacza. Przerobilem dziesiatki aut i na poczatku przez kilka aut sprawdzalem geometrie i wszystko bylo ok. Moze sie czasami KP zmienic ale to trzeba wiedziec jak zamonotwac amortyzator
Przeciez po demontazu MacPersonów nie trzeba robic geometrii gdy sie nie odpina wachacza.


@Kris_777: Są MacPhersony w których nowy amortyzator wchodzi raczej idealnie tak samo jak poprzedni (okrągły dół ściskany w otworze w zwrotnicy), do tego jak końcówka drążka wchodzi w zwrotnicę to faktycznie można założyć że nie trzeba (oczywiście pod warunkiem że stary amortyzator był prosty).

Natomiast jest wiele konstrukcji gdzie zwrotnica skręcana jest z amortyzatorem dwiema śrubami i tam
Pobierz hellfirehe - > Przeciez po demontazu MacPersonów nie trzeba robic geometrii gdy sie n...
źródło: comment_1658497346FHXm1bSnJInJ64Kz6vb63J.jpg
@hellfirehe: Jest to polprawda, jak nie ma wybitych wahaczy i ruszany jest sam lacznik to nic sie nie zmieni. Lacznik jest zazwyczaj bardzo maly i nie przenosi taki sil zeby zmienial geometrie. Jasne jak mechanik rozkreci wszystko i zlozy byle jak to sie moze wszystko pozmieniac. Jak wymieni sam lacznik to na pewno gorzej nie bedzie z geometria.

Ja bym wymienil lacznik ze nic by nie trzeba bylo robic, ale mechanik
@ToTenOdTegoSeraCoGoJadles po pierwsze zbieżność a geometria to dwa różne pojęcia. Po drugie znajomy może mieć rację o mechanik może mieć rację. Wszystko zależy od konstrukcji auta więc następnym razem podaj jaki samochód i odpowiedź dostaniesz od razu.