Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jest dylemat odnośnie pracy.
Pracuje już troche czasu w IT jako java developer w firmie A od ponad 2 lat za 4500 i jest kumpelska atmosfera, spoko ludzie. Jednak pojawiła się oferta za 5600 w firmie B, której nie znam i nie wiem czy byłaby dobra atmosfera. Co byście wybrali? Kumpelską atmosfere, czy większe zarobki?


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d9e2ee0217cee2f4eed35f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 94
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AkiM1223: nigdy w życiu. Tylko backedn. Mam zamiłowanie do danych, algorytmów i tak dalej. Nienawidzę układania grafik jakiś kolorków i innych #!$%@? estetycznych.
  • Odpowiedz
IT jako java developer w firmie A od ponad 2 lat za 4500


Dymają Cię.

https://nofluffjobs.com/pl/praca-zdalna/java?criteria=city%3Dwarszawa,krakow,wroclaw,gdansk,poznan,trojmiasto,katowice,gdynia,szczecin,sopot%20seniority%3Djunior,mid%20%20jobLanguage%3Dpl&page=1

Chyba, że podajesz w euro. To oczywiście zmieniaj na B. Tylko zmiana pracy co ~2 lata ma szansę doprowadzić Cię do sensownego wynagrodzenia.

Do najfajniejszych kumpli weź namiary. Ale zaprzyjaźnić i tak możesz się tylko z tymi, którzy mieszkają relatywnie blisko, bo nikomu się nie chce dymać przez całe miasto na piwko.
  • Odpowiedz
@ElonMelon: ogólnie największy szok był przy starcie covida, wtedy wszystko poleciało w dół. Projekty masowo się zamykały, mam znajomego devopsa co z firmy w której teraz robię wyleciał bo jego projekt się posypał.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w twojej sytuacji bez sensu zmieniać zarobki z 4500 na 5600, zaraz będziesz myślał o kolejnej zmianie pracy. Posiedziałbym jeszcze parę miesięcy w aktualnej firmie i szukał czegoś za minimum 6500-7000, żeby ta zmiana faktycznie się opłacała i zachęcała na pozostanie w przyszłej firmie na dłużej.
  • Odpowiedz
@11mariom: tak, napisanie komentarza to jest 5 minut roboty, a znalezienie pracy to kwestia dni, tygodni, miesięcy, w zależności ile wysiłku włożyłeś w grindowanie zadanek i wkuwanie wiedzy. Tutaj akurat trochę inaczej u niego było, rok na swoim posiedział, a potem wrócił z powrotem do jakiejś innej kontraktorni.

Ale wiadomo, tu jest wykop i każdy w IT po 21,37k zarabia, a nową pracę znajduje w trakcie drogi na dwójeczkę z pokoju.
  • Odpowiedz
DevOps bez pracy xDD ile zajęło mu znalezienie nowego projektu, dłużej niż napisanie Twojego komentarza?


@11mariom: bez kitu, jak widzę takie posty, to od razu WIEM, że to musi być osoba, która nie mówi w ogóle po angielsku. No bo co innego?

Jest po prostu czystą niemożliwością, by ktoś z nawet pół-sensownym stackiem nie znalazł zajebistej roboty teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@matwes: wkuwanie wiedzy? Jak jesteś dobry to nie potrzebujesz, jak nie będziesz wiedział 2-3 rzeczy to nie przekreśla kandydata (i mówię tu od strony bycia kandydatem jak i prowadzeniu technicznych części rekrutacji). Zadania idzie pominąć. Jak jedna mi wysłała zadanie i olałem to po 2 tygodniach napisali, że chrzanić zadanie i tak chętnie pogadają ze mną.

Jak ktoś jest devopsem i ogarnia obecne technologie to trzeba się postarać by nie znaleźć
  • Odpowiedz