Wpis z mikrobloga

Lepiej jest w #policja #wojsko czy #strazgraniczna?

Niby sie tak gada o tym hejcie na policje, a kolega ktory od niedawna siedzi w polcji, w Warszawie, opowiada mi wlasnie, jak to mu sie fajnie laski podrywa, że jak je legitymuje i daje pouczenie np. za korzystanie z telefonu to one same sie cieszą i jeszcze zagadują. Ostatnio jak jakąś legitymowal, to laska do niego cos w stylu "pan mnie chyba podrywa. Nie przeszkadza mi to". Albo był z jakims innym policjantem i legitymowal jakies laski w parku, czekajace na pociag, to same chcialy zeby dluzej z nimi posiedzieli i jeszcze ze 30min gadali

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
jak masz brzydką morde to dostaniesz co najwyżej skarge na niewłaściwe zachowanie, a nie numer


@elperson: Mam jako taką - tzn. daje sobie 6/10, moze w porywach do 6,5 i wzrost 185. A ten kolega ktory mi to opowiadąl tez nie ejst jakis brzydki, ale przy tym nie jakis urodziwy. Z mordy dalbym mu 5.5/10 w porywach do 6, a do tego jest dosyć niski
Mundur, przyzwyczajenie do komunikacji, mniejszy stach ze zrobisz krzywa akcje, no i możliwości. Czy jest to warte pracy w tym syfie? W ogóle.


@Stealth: A czemu nazywasz to syfem?
@essos: Nic nie działa, wszystko jest gównianej jakości, pieniądze idą tylko do góry, reszta formacji jest niedoinwestowana, wielu przełożonych jest ***, zamiast robić swoją robotę, robisz jakieś bzdury pod statystykę i wiele, wiele innych. A i kasa z tego niewarta zdrowia i nerwów.
@essos: jak chodzi o podrywanie lasek to w wojsku za próbę podrywania bedziesz miał dyscyplinarke xD siedząc na szkółce i na ćwiczeniach wywnioskowalem, ze najlepiej trzymac sie z daleka od takich sytuacji, bo latwo moze podejsc to pod molestowanie i elo.
jak chodzi o podrywanie lasek to w wojsku za próbę podrywania bedziesz miał dyscyplinarke xD siedząc na szkółce i na ćwiczeniach wywnioskowalem, ze najlepiej trzymac sie z daleka od takich sytuacji, bo latwo moze podejsc to pod molestowanie i elo.


@Tigermass: Ale tutaj masz na mysli podrywanie "żołnierek" czy jak? :P Bo przecież wojsko nie chodzi wśród cywili
: Nic nie działa, wszystko jest gównianej jakości, pieniądze idą tylko do góry, reszta formacji jest niedoinwestowana, wielu przełożonych jest ***, zamiast robić swoją robotę, robisz jakieś bzdury pod statystykę i wiele, wiele innych. A i kasa z tego niewarta zdrowia i nerwów.


@Stealth: Pracujesz lub pracowaleś tam?
Jesli chodzi o pieniądze, to raczej nie jest źle - kolega startując od zera dostaje chyba 4,5k na ręke. Ja po studiach jako
@essos: Pracuje. Wydaje się ok. Ale weź pod uwagę że (zależnie od stanowiska, ale w patrolu napewno) robisz na wszystkie możliwe zmiany, weekendy i święta (nie są dodatkowo płatne). Grafik jest rozpieprzony tak, że nie ogarniasz cyklu dnia i nocy. W robocie żresz byle co, byle jak, byle szybko, żeby się zmieścić między interwencjami. O przerwie możesz w większości zapomnieć. Uzerasz się i z ludźmi i z przełożonymi. Jesteś powszechnie lubiany
@essos: tak, pan w wojsku. Do cywili tez czasem wychodzisz, a jak mieszkasz tak jak ja w wojskowym miasteczku gdzie kazdy kazdego zna to masz podwójny przypal, bo nawet jak nie masz munduru na sobie to musisz sie zachowywac jakbys go mial xD
bo nawet jak nie masz munduru na sobie to musisz sie zachowywac jakbys go mial


@Tigermass: Serio? Jak to ie rozumiem tego. Jak jesteś po godzinach pracy, to co, dalej np. nie mozesz podrywac lasek, bo ci nie wolno czy jak xd

Do cywili tez czasem wychodzisz


A w jakim celu?
@essos: przemieszczasz się autami przykladowo z towarem albo kogos przewozisz albo uczestniczysz w jakiś akcjach typu utrzymanie ruchu czy bycie lącznikiem i odwiedzanie wojskowych w ich domach, jest dużo tego gdzie jesteś w mundurze wśród cywili.

Serio? Jak to ie rozumiem tego. Jak jesteś po godzinach pracy, to co, dalej np. nie mozesz podrywac lasek, bo ci nie wolno czy jak xd


Nigdy nie jesteś po godzinach pracy, bo do nie
Nigdy nie jesteś po godzinach pracy, bo do nie praca tylko sluzba. Ty jesteś w gotowosci 24/7. Masz służbę 24h w poniedziałek to jakby w sobotę ktos cie spotkal z piwem to kryminał xD


@Tigermass: To jak w takim razie wyglądają urlopy? Powiedzmy że na za miesiąc kupiłbym sobie lot na tydzień za granice, dajmy na to do grecji - mogą mnie tak po prostu ściągać w takim wypadku jak juz